Premiér Matovič už býva v skolaudovanom dome, jeho vlastníčkou je manželka Pavlína

450617_igor matovic pavlina matovicova 676x488.jpg

19.10.2020 (Webnoviny.sk) – Rodinný dom, v ktorom býva predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO), už má právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Matovič sa k bývaniu v neskolaudovanom dome priznal v júli počas svojho odvolávania v Národnej rade SR (NR SR).

Vtedy zároveň sľúbil, že si svoj zákonný problém vysporiada „v dohľadnej dobe“. Stavebný úrad v Trnave vydal kolaudačné rozhodnutie na rodinný dom s dvojgarážou 5. októbra, o niekoľko dní neskôr nadobudlo právoplatnosť.

„Áno, moju rodinu som plus-mínus v čase volieb nasťahoval do nášho domu, ktorý nie je skolaudovaný. Tým porušujem zákon. Tu verejne sa priznávam a nech sa páči, vystavujem sa médiám, verejnému lynču,“ povedal Matovič v NR SR pri rokovaní o návrhu na jeho odvolanie z funkcie.

Vlastníčkou rodinného domu v Trnave je Matovičova manželka, s ktorou má politik zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo. Pavlína Matovičová stavala rodinný dom od roku 2014, líder OĽaNO sa na niektorých stavebných prácach osobne zúčastňoval.

Viac k témam: predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Matovič už býva v skolaudovanom dome, jeho vlastníčkou je manželka Pavlína © SITA Všetky práva vyhradené.

19. októbra 2020

Odporúčané články