Predaj vstupeniek na Eurokontext.sk 2016 sa začal

BRATISLAVA 22. decembra (WBN/PR) – Slovenské národné divadlo bude i v 96. divadelnej sezóne pokračovať v tradícii úspešného medzinárodného festivalu Eurokontext.sk. Na rozdiel od minulej sezóny bude tentoraz zameraný na operné a baletné umenie.

Druhý ročník medzinárodného hudobného festivalu SND ponúkne širokú škálu špičkových predstavení z produkcie popredných operných domov a baletných scén v Európe. Okrem domácich predstavení Opery a Baletu SND budú mať diváci v termíne od 20. mája do 3. júna 2016 možnosť vidieť to najlepšie z európskej hudobnej a tanečnej scény.

Veľkolepé operné inscenácie z dielne Opery Národného divadla v Prahe ako Šostakovičov Orango a Antiformalistický jarmok či opera Leoša Janáčka Z mŕtveho domu doplnia predstavenia Opery Národného divadla v Brne – Epos o Gilgamešovi/Dido a Aeneas, Opery Graz (Tell Me on Sunday) či Kolínskeho barokového ansámblu (Harlequin restor´d!).

Hosťami Baletu SND budú tento rok celosvetovo uznávané baletné súbory ako spoločnosť legendárneho choreografa Antonia Gadesa zo Španielska, ktorá sa na Eurokontexte.sk 2016 predstaví s veľkolepými baletnými produkciami Krvavá svadba a Suite Flamenca. Maďarsko-francúzsky súbor Compagnie Pál Frenák prinesie na dosky SND emotívnu tanečnú drámu Birdie. A tešiť sa môžete aj na slovenskému divákovi veľmi dobre známy Eifman Ballet a ich najúspešnejší balet Anna Karenina.

Napriek tomu, že sa festival koná až začiatkom leta 2016, Slovenské národné divadlo ponúka záujemcom výnimočnú zľavu pod hlavičkou divácky obľúbenej akcie NEDOČKAVEC. V rámci tejto ponuky máte jedinečnú možnosť využiť zľavu 20 % na kúpu vstupeniek na predstavenia hosťujúcich súborov festivalu Eurokontext.sk 2016. Zľavu si môžete uplatniť v termíne do 31. januára 2016.

Navyše každý, kto si zakúpi vstupenku on-line v rámci akcie NEDOČKAVEC, získa od portálu www.jazykovepobyty.sk prístup do on-line jazykovej školy Englishtown na jeden mesiac zadarmo.

Vstupenky na festival Eurokontext.sk s automaticky zníženými cenami o 20 % si môžete kúpiť on-line na stránke www.eurokontext.sk alebo v našich pokladniciach. Pokiaľ uprednostňujete rezerváciu, je vám k dispozícii telefónne číslo +421 2 204 72 289 alebo e-mail rezervacie@snd.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články