Požiar zničil historickú budovu významného múzea v Sao Paule

Vyše 100-ročná budova vlakovej stanice v historickom centre mesta je od roku 2006 sídlom Múzea portugalského jazyka (Museu da Língua Portuguesa). Sao Paulo 22. decembra (WebNoviny.ak) – Veľký požiar značne zničil v pondelok popoludní jedno z najobľúbenejších a najrešpektovanejších brazílskych múzeí sídliacich v historickej budove železničnej stanice z 19. storočia v Sao Paule. Informuje o tom v utorok spravodajská stanica BBC s tým, že pri incidente zomrel jeden zo zasahujúcich hasičov.

Vyše 100-ročná budova vlakovej stanice v historickom centre mesta je od roku 2006 sídlom Múzea portugalského jazyka (Museu da Língua Portuguesa). Múzeum je výnimočným strediskom a jedinou inštitúciou zhromažďujúcou historické pramene vzniku a vývoja portugalčiny na svete.

Budovu doposiaľ funkčnej železničnej stanice postavili v roku 1901 podľa návrhu významného architekta navrhujúceho vlakové stanice Charlesa Henryho Drivera počas rozmachu obchodovania s kávou. Pomenovali ju Estaçao da Luz podľa štvrte Luz, v ktorej bola postavená.

Okolité budovy vrátane vlakových nástupíšť z bezpečnostných dôvodov uzavreli. Stovky nasadených hasičov bojovali s plameňmi niekoľko hodín.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. decembra 2015

Odporúčané články