Poslanec Goga porušil zákon, mastná pokuta ho pripraví o šesť mesačných platov

450745_01 61 676x451.jpg

21.10.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Ľudovít Goga (Sme rodina) má pre porušenie zákona zaplatiť pokutu vo výške šiestich mesačných platov. Rozhodli o tom členovia Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií na dnešnom zasadnutí. Agentúre SITA to potvrdil člen výboru Ondrej Dostál (klub SaS).

Goga priznal, že z jeho strany prišlo k porušeniu ústavného zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a je si vedomý pochybenia. Dostál doplnil, že Goga zjednal nápravu.

Poslanec nepriznal vlastnú firmu

Podnet na Gogu podala Nadácia Zastavme korupciu. Koaličný poslanec podľa nej v majetkovom priznaní neuviedol vlastnú firmu.

Podľa rakúskeho obchodného registra bol Goga jediným majiteľom aj konateľom firmy Communications MobiNil GmbH so sídlom vo Viedni.

Výbor sa venoval aj Praženkovej

Členovia výboru sa venovali aj podnetu, ktorý sa týka bývalej šéfky Súdnej rady SR Lenky Praženkovej. Súvisí s nesúladom medzi jej príjmami a majetkami. Podnet podal poslanec Alojz Baránik (SaS). Dostál doplnil, že výbor si od nej vyžiadal dodatočné informácie.

„Zároveň požiadal poslanca Baránika, na základe podnetu ktorého sa konanie začalo, aby špecifikoval, akého porušenia zákona sa podľa neho dopustila,“ vysvetlil koaličný poslanec.

Viac k témam: majetkové priznanie, majetok, Nadácia Zastavme korupciu, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanec Goga porušil zákon, mastná pokuta ho pripraví o šesť mesačných platov © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2020

Odporúčané články