Porošenko po cigaretovom škandále odvolal veľvyslanca v SR

Manžel prvej tajomníčky ukrajinského veľvyslanectva v SR sa údajne pokúsil prepašovať z Ukrajiny do Maďarska takmer 60.000 škatuliek s cigaretami.Kyjev 3. júna (WebNoviny.sk) – Ukrajinský prezident Petro Porošenko odvolal v piatok z funkcie veľvyslanca v SR Oleha Havašiho. Informujú o tom tlačové agentúry Ukrinform a Interfax, ktoré sa odvolávajú na stručný dekrét, zverejnený na internetových stránkach Porošenkovej kancelárie.

Odporúčame:

Zverejnený list potvrdil ukrajinský cigaretový škandál

Pašovanie cigariet z Ukrajiny financuje juhoamerický kartel

Agentúry dávajú odvolanie Havašiho do súvislosti so škandálom z uplynulého mesiaca, keď sa manžel prvej tajomníčky ukrajinského veľvyslanectva v SR údajne pokúsil prepašovať z Ukrajiny do Maďarska takmer 60.000 škatuliek s cigaretami, pričom ich vydával za diplomatickú poštu.

Po zadržaní tohto kontrabandu colníkmi začala prokuratúra Zakarpatskej oblasti trestné konanie voči zamestnancom veľvyslanectva v SR, podozrivým zo zneužitia služobného postavenia a falšovania. Prvú tajomníčku ambasády Oksanu Liščyšynovú ministerstvo zahraničných vecí v Kyjeve medzičasom stiahlo do vlasti.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články