Ponsiluoma na MS v biatlone získal zlato, Nóri sú prekvapujúco bez medaily a Šima v závere „vykapal“

12.2.2021 (Webnoviny.sk) – Švédsky reprezentant Martin Ponsiluoma dosiahol najväčší úspech svojej doterajšej kariéry, keď na majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke vyhral piatkového rýchlostné preteky mužov na 10 km.

Na aktuálnom šampionáte tak do jeho zbierky pribudol už druhý cenný kov, keďže v stredu v súťaži miešaných štafiet bol účasťou bronzového švédskeho výberu.

Striebro a bronz do Francúzska

Ponsiluoma získal zlato zásluhou stopercentnej streľba, ktorú podčiarkol výborným výkonom v bežeckej časti.

V cieli mal napokon náskok 11,2 sekundy pred rovnako strelecky bezchybným Francúzom Simonom Desthieuxom, tretí skončil ďalší francúzsky reprezentant Emilien Jacquelin. Ten na strelnici urobil jednu chybu a za strieborným krajanom zaostal o 1,7 sekundy.

Veľkým prekvapením je skutočnosť, že ani jeden z cenných kovov nezískali Nóri. Najlepší z nich Johannes Dale na strelnici raz minul a skončil štvrtý, favorizovaný Johannes Thingnes Bö nesklopil až dva terče a skončil piaty so stratou 22,5 sekundy na víťaza.

Do elitnej desiatky sa dostali aj ďalší nórski pretekári – Sturla Holm Laegreid napokon obsadil siedmu a Tarjei Bö deviatu priečku.

Šima bol na strelnici bezchybný

Solídny výkon previedol slovenský reprezentant Michal Šima, ktorý bol na strelnici bezchybný. Po bežeckej stránke však na najlepších nemal a napokon s odstupom 1:40,3 min za víťazom obsadil bodované 37. miesto.

Tomáš Hasilla po bezchybnej „ležke“ minul v dvakrát v stoji a napokon ho klasifikovali na 69. pozícii, Šimon Bartko po troch chybných výstreloch v ľahu minul raz aj na „stojke“ a obsadil 80. priečku.

„S výkonom na strelnici som spokojný, no na stojke som sa trochu zdržal. Na trati som sa necítil ideálne. Až na posledné kolo to však bolo celkom fajn. V závere som však ‚vykapal‘. Už sa teším na stíhacie preteky v nedeľu,“ povedal Šima pre RTVS.

V Pokljuke sú v sobotu na programe rýchlostné preteky žien, v nedeľu sa uskutočnia stíhacie preteky mužov a žien.

Viac k témam: biatlon, Majstrovstvá sveta v biatlone, Pokljuka
Zdroj: Webnoviny.sk – Ponsiluoma na MS v biatlone získal zlato, Nóri sú prekvapujúco bez medaily a Šima v závere „vykapal“ © SITA Všetky práva vyhradené.