Polovica Slovákov sa pravidelne zaujíma o svoje financie

Výhľad do finančnej budúcnosti je podľa výsledkov prieskumu pozitívny. BRATISLAVA 26. decembra (WebNoviny.sk) – Viac ako polovica Slovákov sa pravidelne zaujíma o svoju finančnú situáciu. V prieskume spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia sa tak vyjadrilo 53 % respondentov. O zlepšenie, resp. udržanie finančnej situácie sa až 43 % respondentov snaží tým, že sporí, aby dosiahli finálnu sumu, ktorú potrebujú.

Výhľad do finančnej budúcnosti je podľa výsledkov prieskumu pozitívny. Len 8 % Slovákov si myslí, že ich finančná situácia bude o šesť mesiacov horšia ako v súčasnosti. O desať rokov vidí zhoršenú finančnú situáciu 12 % respondentov. Tieto výsledky vychádzajú zo štúdie Investovanie a sporenie 2015, ktorú realizovala spoločnosť Nielsen Admosphere Slovakia na vzorke 1000 dospelých respondentov internetovej populácie Slovenského národného panela.

Hospodárenie s peniazmi a stráženie si svojej finančnej situácie môžu narušiť neplánované nákupy, ktoré robia predovšetkým mladší respondenti. Starší respondenti s nižším vzdelaním využívajú produkty na splátky. Poplatky v bankách a poisťovniach si výrazne viac strážia muži a vzdelanejší respondenti. Odkladanie prostriedkov na dôchodok a pripravovanie samých seba na obdobie bez stáleho príjmu je typické pre starších a vzdelaných respondentov.

Zdroj: Podnikam.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. decembra 2015

Odporúčané články