Polícia s blížiacimi sa sviatkami posilnila svoje hliadky

Policajti upozorňujú, že v období pred sviatkami hrozí na mnohých vyťažených cestných ťahoch vytváranie kolón.BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) – Pri príležitosti blížiacich sa vianočných sviatkov a osláv príchodu Nového roka polícia posilňuje hliadky na celom území Slovenska.

Ako na svojej internetovej stránke informovalo ministerstvo vnútra, policajti sa počas Vianoc zamerajú na zvýšenie bezpečnosti na cestách. Kontrolovať môžu napríklad aj správanie sa chodcov na priechodoch, prípadne cyklistov, či využívajú povinné reflexné prvky.

Policajti upozorňujú, že v období pred sviatkami, keď sa po cestách presúva zvýšený počet cestujúcich, hrozí na mnohých vyťažených cestných ťahoch vytváranie kolón. Verejnosť môže podľa nich prispieť k plynulosti dopravy tým, že si svoju cestu vopred naplánuje. Vodiči by tiež mali myslieť aj na to, že pre zimné obdobie môže byť charakteristická napríklad znížená viditeľnosť, kedy je nevyhnutné využívať stretávacie a hmlové svetlá.

Policajti budú počas sviatkov kontrolovať aj stav pneumatík na autách, prítomnosť alkoholu u vodičov alebo sa zamerajú na kontrolu telefonovania vodičov počas jazdy. V súvislosti s bezpečnosťou cestnej premávky a zábavou počas sviatkov polícia pripomína, že v prípade konzumácie alkoholu je istejšie zabezpečiť si prepravu domov taxíkom alebo hromadnou dopravou. Občan sa tým vyhne potencionálnej pokute ako aj hrozbe väzenia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015

Odporúčané články