Polícia riešila pred duelom Slovenska s Maďarskom konflikty fanúšikov, zachránila aj provokatéra

406880_iko_7439u 676x451.jpg

TRNAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Polícia pred dnešným úvodným kvalifikačným zápasom E-skupiny o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy medzi futbalistami Slovenska a Maďarska v Trnave riešila len niekoľko menších incidentov.

Spomenutý zápas na Štadióne Antona Malatinského bol označený za rizikový, v meste sú v pohotovosti stovky policajtov vrátane antikonfliktných tímov.

O zatiaľ jediný vážnejší konflikt sa postaral popoludní slovenský fanúšik, ktorý na Trojičnom námestí provokoval skupinu maďarských priaznivcov. Napokon ho pred nimi museli chrániť policajti. K stretu medzi fanúšikmi oboch táborov nedošlo. Podľa hovorkyne trnavskej polície Márie Linkešovej pri tomto zákroku nedošlo k zraneniam. Slovák skončil na policajnom oddelení a dnešný zápas si už nepozrie. Polícia v ďalších prípadoch takisto hlavne bránila stretom skupín fanúšikov.

Maďarskí fanúšikovia sa po zotmení presunuli na Kollárovu ulicu, odkiaľ majú zabezpečený vstup na Štadión Antona Malatinského. Ulica je uzatvorená, fanúšikovia si čas do zápasu krátia občasným hádzaním petárd a svetlíc. Zápas Slovensko – Maďarsko má výkop o 20:45 h, policajné opatrenia by mali trvať približne do polnoci.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale, slovenská futbalová reprezentácia, výtržnosti fanúšikov
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia riešila pred duelom Slovenska s Maďarskom konflikty fanúšikov, zachránila aj provokatéra © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2019

Odporúčané články