Policajná operácia v Bruseli pokračuje, hľadajú dvoch bratov

Podľa francúzskych a belgických médií policajti pátrajú po dvoch osobách, ktoré sú na úteku od utorkovej spoločnej operácie francúzskych a belgických protiteroristických jednotiek, ktorá sa odohrala na bruselskom predmestí Forest. Brusel 16. marca (WebNoviny.sk) – Policajné operácie v Belgicku, ktorých cieľom je dolapiť komplicov spolupáchateľov teroristických útokov v Paríži z 13. novembra 2015, pokračovali aj v noci na stredu. Informoval o tom v Bruseli belgický premiér Charles Michel. Bližšie podrobnosti odmietol uviesť s tým, že ich dopoludnia poskytne na tlačovej konferencii federálna prokuratúra.

Podľa francúzskych a belgických médií policajti pátrajú po dvoch osobách, ktoré sú na úteku od utorkovej spoločnej operácie francúzskych a belgických protiteroristických jednotiek, ktorá sa odohrala na bruselskom predmestí Forest. Belgický denník Derniere Heure, ktorý sa neodvolal na žiadne zdroje, napísal, že mužmi na úteku sú dvaja bratia, v minulosti trestne stíhaní za závažné trestné činy a terorizmus.

Agentúra AP pripomenula, že počas utorkovej razie na predmestí Forest bol zabitý jeden muž. O život prišiel v byte, v ktorom sa zabarikádoval a strieľal na policajtov zo samopalu typu Kalašnikov, a to aj napriek výzvam, aby sa vzdal. Totožnosť zabitého zatiaľ úrady nezverejnili, ale už v utorok deklarovali, že nejde o medzinárodne hľadaného Salaha Abdeslama, podozrivého zo spoluúčasti na atentátoch v Paríži.

Pri operácii utrpeli ľahšie zranenia štyria príslušníci policajných jednotiek. Miestne médiá pripomenuli, že vo štvrtok a v piatok sa v Bruseli uskutoční európsky summit, ktorý má byť venovaný problému migrácie. V rozhovore pre televíziu RTL premiér Charles Michel vyzval obyvateľstvo Belgicka, aby zachovalo pokoj. Oznámil, že krátko popoludní zasadne bezpečnostný kabinet.

Starosta štvrte Forest Marc-Jean Ghyssels v rozhovore pre televíziu RTBF ubezpečil obyvateľov, že boli prijaté opatrenia na zaručenie ich bezpečnosti. Spresnil, že v uliciach štvrte zostali hliadkovať príslušníci armády. Školy i predškolské zariadenia vo Foreste, ktoré boli počas utorkovej policajnej operácie zavreté, dnes fungujú v obvyklom režime.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. marca 2016

Odporúčané články