Podtatranci si pochvaľujú výšku vybratej dane za ubytovanie

Mestá Vysoké Tatry a Poprad spolu s obcou Štrba zaznamenali za desať mesiacov roka 2015 niekoľkopercentný nárast vybratých daní za ubytovanie.POPRAD 19. decembra (WebNoviny.sk) – Výška vybratej dane za ubytovanie v troch samosprávach, ktoré sú členmi Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry, zrejme tento rok prekoná aj úspešný rok 2013. „Za prvých desať mesiacov tohto roka vybrali samosprávy dokopy takmer 914-tisíc eur, čo predstavuje 8,6-percentný nárast za rovnaké obdobie v porovnaní s minulým rokom,“ informovala výkonná riaditeľka OOCR Lenka Maťašovská. Najvyšší nárast, a to až vo výške 9,5 percenta, zaznamenalo mesto Vysoké Tatry, dobre sú na tom však aj obec Štrba a mesto Poprad.

„Čo sa týka počtu prenocovaní, už teraz sme takmer na úrovni celého minulého roka. Za prvých desať mesiacov tohto roka máme cez 1,1 milióna prenocovaní,“ uviedla Maťašovská. Podľa jej slov to vyzerá tak, že rovnako úspešný bude aj aktuálny mesiac. Ak sa podarí udržať na týchto číslach, rok 2015 by mohol v tomto smere dopadnúť možno ešte lepšie než rok 2013. „V danom roku predstavoval celkový počet prenocovaní viac ako 1,2 milióna,“ dodala výkonná riaditeľka OOCR.

Výšku doteraz vybratej dane za ubytovanie ovplyvnili podľa Maťašovskej viaceré faktory. Ako povedala, neboli to len investície v danej destinácii za posledné roky, ale aj lepšia kvalita poskytovaných služieb a servis o klienta. Veľkú úlohu zohralo aj počasie, ktoré návštevníkom v regióne tento rok prialo. Prispela k tomu rovnako súčasná situácia, ktorá je vo svete. „Slovensko je bezpečná krajina, a aj tento rok sa ukázalo, že najmä rodiny s deťmi vyhľadávajú hlavne miesto, destinácie, kam sa vedia s deťmi ľahšie dostať,“ skonštatovala Maťašovská. Za úspechom v tomto roku stoja podľa nej aj marketingové aktivity, ktoré OOCR realizuje spolu so svojimi členmi, tvorba produktov a nových atrakcií či atraktivít v destinácii.

Z celkového počtu návštevníkov regiónu Vysokých Tatier predstavujú Slováci 55 až 60 percent. Za nimi nasledujú Česi, Poliaci a Maďari. Častými návštevníkmi v destinácii sú tiež Nemci, Izraelčania či turisti z Veľkej Británie.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015

Odporúčané články