Podpredseda SNS Vladimír Chovan odchádza zo strany

Vladimír Chovan si myslí, že SNS nie je štandardná strana, ale strana jedného muža. BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) hodila odborníkov a voličov cez palubu, tvrdí v rozhovore pre Aktuálne.sk podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Vladimír Chovan. Chovan preto odchádza z SNS. Informuje o tom online denník Aktuálne.sk v rozhovore EXKLUZÍVNE: Chovan prelomil mlčanie, SNS odvrhla voličov a ministrov hľadá po ulici.

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2016

„Oznámenie o vystúpení zo strany pošlem z jedného jediného dôvodu. Vstúpil som do SNS po 18-mesačnej komunikácii s Dankom (Andrej Danko, predseda SNS, pozn. redakcie). Predseda tvrdil, že ak bude mať SNS tri alebo štyri priority, tak vidiecka politika bude vždy jednou z nich. S tým sa viem stotožniť, považujem to za zásadné a dôležité pre Slovensko a na tom som celé dva roky robil. Neviem si predstaviť, že by som opäť išiel medzi sklamaných voličov a opäť ich presviedčal, že budeme mať nejaký kvalitný agrárny program. Budem ďalej pôsobiť v agrárnych samosprávnych organizáciách a nebude to na základe straníckej príslušnosti,“ povedal Chovan pre Aktuálne.sk v dnes zverejnenom rozhovore.

Odporúčame:

SNS stiahla z kandidátky Patoprstého a exministra Chovana

Podľa Chovana mu predseda SNS Andrej Danko k dôvodu jeho stiahnutia z kandidačnej listiny pred voľbami do Národnej rady SR povedal, že sa nehodí do parlamentu, ale do exekutívy. „Keď sa niekto hodí do exekutívy, tak je na parlament hlúpy? To je veľmi pritiahnuté za vlasy. Ale keď si to dám dohromady s tým, čo mi povedal v našom predchádzajúcom rozhovore: ‚Vieš, ja tu ani tak nepotrebujem odborníkov, ja tu skôr potrebujem takých ľudí, aby poslúchali,‘ tak to celé spolu ladí. Je to spôsob, akým Danko robí mocenskú politiku vo vnútornej štruktúre strany. Je to, bohužiaľ, aj urážka všetkých ostatných kolegov,“ uviedol ďalej v rozhovore pre Aktuálne.sk Vladimír Chovan.

Chovan si myslí, že SNS nie je štandardná strana, ale strana jedného muža. „Neviem si predstaviť, že aj napriek silnej pozícii predsedu Fica v Smere, že by o zásadných veciach nerokovalo predsedníctvo strany. V SNS stiahne z kandidátky sám predseda dva dni pred voľbami podpredsedu. Toto je štandardná strana? To je one-man show,“ cituje rozhovor Chovana, ktorý považuje tvrdenia o tom, že pred voľbami rokoval so stranou Smer-SD, za „absurdné“.

Rozhovor je dostupný na portáli Aktualne.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2016

Odporúčané články