Piloti Mercedesu budú mať na VC Číny rôznu stratégiu

Lewis Hamilton bude mať v Šanghaji k dispozícii štyri stredne tvrdé súbory, štyri mäkké a päť supermäkkých. Nico Rosberg si zvolil o jedny stredne tvrdé gumy menej.BRATISLAVA 6. apríla (WebNoviny.sk) – Piloti Mercedesu Lewis Hamilton a Nico Rosberg sa pre Veľkú cenu Číny v Šanghaji 17. apríla rozhodli pre rôznu pneumatikovú stratégiu.

Odporúčame:

Šéf Mercedesu: Formula 1 je z 90 percent o politike

Úradujúci šampión Hamilton bude mať k dispozícii štyri stredne tvrdé súbory, štyri mäkké a päť supermäkkých. Jeho kolega a víťaz oboch pretekov v tejto sezóne Rosberg si zvolil o jeden súbor stredne tvrdých gúm menej, naopak, môže využiť o jednu mäkkú zmes viac.

Vo Ferrari sa rozhodli pre rovnakú taktiku – Sebastian Vettel aj Kimi Räikkönen použijú tri stredne tvrdé balíky, štyri mäkké a šesť supermäkkých. Pre agresívnu stratégiu sa rozhodli Felipe Massa z Williamsu a Romain Grosjean z Haasu – obaja si vybrali len jedny stredne tvrdé pneumatiky, päť mäkkých a sedem supermäkkých. Opačný prípad sú jazdci Sauberu Marcus Ericsson a Felipe Nasr s piatimi stredne tvrdými. Informoval portál Sky Sports.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. apríla 2016

Odporúčané články