Petržalská nemocnica už funguje v normálnom režime

Hlavnú časť prvej etapy rekonštrukcie tepelného hospodárstva plánuje Nemocnica Sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke na tento rok.BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) – Nemocnica Sv. Cyrila a Metoda v bratislavskej Petržalke od pondelka už poskytuje aj plánovanú zdravotnú starostlivosť. Ako informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Petra Stano Maťašovská, už počas víkendu nemocnica prijala 140 nových pacientov na hospitalizáciu a ošetrila 324 ľudí na centrálnom prijímacom oddelení. Od pondelka funguje aj poliklinika.

Predbežné náklady na odstránenie havárie UNB vyčíslila na 17 911 eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH) a budú hradené z prostriedkov, ktoré ministerstvo zdravotníctva vyčlenilo na riešenie stavu tepelného hospodárstva v tejto nemocnici. „Celkovo bolo vyčlenených 776 tisíc eur na stabilizáciu a rekonštrukciu tepelného hospodárstva nemocnice v Petržalke, ktoré je v nepretržitej prevádzke od roku 1992,“ spresnila Maťašovská. Ako upozornila, technológia kúrenia bola vyrobená v rokoch 1987/1988 a vyžaduje si zásadnú rekonštrukciu.

Za uplynulý polrok v nemocnici vykonali prioritné plánované opravy a rekonštrukcie, náklady na ich realizáciu zatiaľ dosiahli sumu takmer 100 tis. eur. Namontovali novú chemickú úpravovňu vody pre kotly a po zistení akútnej netesnosti na tlakovom celku kotla, ako aj na obratovej komore sa pristúpilo k vynútenej rozsiahlej oprave kotla. „Vymenili sme zbernú nádrž kondenzátu. Počas tohto obdobia UNB musela zabezpečiť odstránenie havárie na potrubí expanzných nádrží, ktoré praskli,“ vymenovala Maťašovská opravy.

Hlavná časť prvej etapy rekonštrukcie tepelného hospodárstva Nemocnice Sv. Cyrila a Metoda je pripravovaná a plánovaná na tento rok. „Vzhľadom na to, že rozsiahlejšie zásahy na tomto pre nemocnicu kritickom technologickom úseku si vždy vyžadujú prevádzkové obmedzenie poskytovania zdravotnej starostlivosti, budú jednotlivé rekonštrukcie realizované postupne a v etapách. Najdôležitejšou z nich bude nákup a inštalácia nového kotla, ktorý by mal zabezpečiť bezpečnú prevádzku v budúcnosti. Nemenej dôležité sú i opravy a výmeny na ostatných technologických častiach systému vykurovania a rozvodov technickej pary,“ uzavrela Maťašovská.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. januára 2016

Odporúčané články