Peter napadol policajta a správal sa agresívne, hrozí mu až päťročný trest

431338_snp 676x411.jpg

19.4.2021 (Webnoviny.sk) – Muž v bratislavskej Petržalke napadol policajta, hrozí mu až päťročný trest. Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) Bratislava V vzniesol obvinenie Petrovi Č. z trestného činu útoku na verejného činiteľa.

Ako informuje bratislavská krajská polícia na sociálnej sieti, policajti Obvodného oddelenia PZ Petržalka Stred boli v sobotu 17. apríla o 03:05 vyslaní na preverenie oznámenia do bytového domu na Námestí hraničiarov.

Peter Č. napadol jedného z policajtov, správal sa útočne a agresívne. Vykročil z dverí bytu a päsťami napadol policajta, pričom útok smeroval na životne dôležitý orgán.

„Muž aj napriek predchádzajúcim výzvam zo strany polície stále kládol aktívny odpor. Z uvedeného dôvodu boli voči útočníkovi použité donucovacie prostriedky,“ doplnila polícia. Petra zadržali a eskortovali na policajné oddelenie.

Vec je realizovaná v takzvanom super rýchlom konaní. Obvinenému hrozí trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov.

Viac k témam: útok na verejného činiteľa
Zdroj: Webnoviny.sk – Peter napadol policajta a správal sa agresívne, hrozí mu až päťročný trest © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2021

Odporúčané články