Pellegriniho poslanci podporia návrh na odvolanie Krajniaka z postu ministra práce

450725_img_3666 min 676x451.jpg

21.10.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 21. októbra, 14:12

Jedenásť nezaradených poslancov Národnej rady SR okolo bývalého premiéra Petra Pellegriniho (Hlas-SD) sa podpíše pod návrh na odvolávanie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina) z funkcie.

Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal Pellegrini. Rovnaký zámer avizovala aj opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá v pléne disponuje 26 poslancami. Na zvolanie schôdze je pritom potrebný podpis minimálne 30 členov zákonodarného orgánu.

„Návrh na odvolanie pána ministra je jasný, keďže je to najväčší antisociálny minister, akého sme tu kedy mali. Boli by sme smiešni, ak by sme jeho odvolanie neiniciovali,“ doplnil nezaradený poslanec Erik Tomáš.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak sa na svoje prípadné odvolávanie v parlamente „teší“. „Myslím si, že je to dobrá príležitosť, aby som mohol urobiť odpočet toho, ktorým skupinám obyvateľstva sme ako pomohli, keďže tej pomoci bolo dosť,“ doplnil na tlačovej konferencii Krajniak.

Viac k témam: minister práce sociálnych vecí a rodiny SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho poslanci podporia návrh na odvolanie Krajniaka z postu ministra práce © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2020

Odporúčané články