Pečovského zdravotný stav sa zlepšuje, najradšej by už hral

Viktor Pečovský: „Musím sa čo najskôr dostať do formy, aby som si udržal svoje miesto. Samotné majstrovstvá Európy sú pre každého futbalistu snom“.

ŽILINA 29. marca (WebNoviny.sk) – Futbalista MŠK Žilina Viktor Pečovský síce figuroval v pôvodnej 27-člennej nominácii trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka na dve marcové medzištátne stretnutia proti Lotyšsku (25. 3. v Trnave – 0:0) a Írsku (29. 3. v Dubline), prišiel aj na minulotýždňový pondelkový zraz, zranenie mu však neumožnilo absolvovať tieto duely v najcennejšom drese v rámci prípravy na majstrovstvá Európy do Francúzska. Tridsaťdvaročný defenzívny stredopoliar (nar. 24. mája 1983) má na pravej päte výrastok, tzv. kohútiu ostrohu, ktorá mu spôsobuje problémy so šľachou na chodidle – po záťaži nemôže na pätu poriadne dostupovať.

Ešte to nie je pre mňa dobré, ale zlepšuje sa to. Začínam pomaly behať, chcem si postupne pridávať záťaž. Predovšetkým nech to reaguje, ako má a ako chcem. Idem na to naozaj zľahka, radšej nič neunáhliť. Najradšej by som však už hral,“ referoval Pečovský v rozhovore na žilinskom klubovom webe na margo svojho momentálneho zdravotného stavu a ďalej skonštatoval: „Ja si sám uvedomujem, že potrebujem hrať najmä v klube, nielen na ME vo Francúzsku. Musím sa čo najskôr dostať do formy, aby som si udržal svoje miesto. Samotné majstrovstvá Európy sú pre každého futbalistu snom. Dôležité je zdravie a spomenutá športová forma, aby som mal čo ponúknuť reprezentácii v najbližších zápasoch.“

Kapitán klubu spod Dubňa odohral v jarnej časti sezóny 2015/2016 iba jediný zápas, bol 26. februára pri prehre na ihrisku v Senici s nováčikom MFK Skalica (0:1) v rámci 20. kola najvyššej slovenskej súťaže. MŠK chýbal v následných marcových štyroch ďalších dueloch Fortuna ligy ako aj vo víťaznom súboji štvrťfinále pohárovej súťaže Slovnaft Cupu proti Dunajskej Strede. V ťažkých chvíľach sa môže spoľahnúť na najbližších. „Prvé dva týždne boli pre mňa hrozné. Dlho som nemal zranenie, ktoré by sa takto vlieklo. Najväčšou oporou pri mojej futbalovej nečinnosti je rodina. Doma mám skvelú podporu od manželky a mojich dvoch báb, ktoré mi prinášajú radosť. Potom sa to odzrkadlí aj na psychike a mojom odhodlaní vrátiť sa na ihrisko rýchlejšie. Chcem sa dať dokopy a robiť im za to radosť na trávniku.“

Pracovitý záložník obhájil prvenstvo v ankete Pravdy a Slovenského futbalového zväzu o najlepšieho hráča pôsobiaceho v najvyššej slovenskej súťaži Fortuna lige (za rok 2015 sa o primát delil spolu s Matúšom Berom z AS Trenčín, pozn.), v hlavnej ankete Fubalista roka 2015 v SR sa ako jediný z „nelegionárov“ dostal do elitnej desiatky – obsadil 9. miesto. „Vnímam to ako odmenu za svoje výkony. Som veľmi rád, že medzi takými kvalitnými hráčmi som sa opäť dokázal prebojovať medzi najlepších a dostať veľa hlasov. Okrem výkonov v klube je to asi zásluha vystúpení v reprezentácii, kde sme v úspešnej kvalifikácii hrali všetci výborne. Musím opäť iba poďakovať spoluhráčom, vedeniu a celému klubu, bez ktorých by som sa neumiestnil tak vysoko. Verím, že budúci rok vo finále pribudne viac hráčov zo slovenskej súťaže.

Rodák z Brezna sa dostal do Top 10 na Slovensku po roku 2014 aj tentoraz – v hodnotení za vlaňajší kalendárny rok. „Keď hráč pristupuje k povinnostiam tvrdo, maká a drie na sebe, dostane príležitosť. Musí ju chytiť za ´pačesy´, či v klube alebo reprezentácii, byť pripravený a nepustiť to z vlastných rúk,“ prezradil recept Viktor Pečovský.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2016

Odporúčané články