Pavel Daciuk v NHL končí, prezradil dôvod

Ruský hokejista Pavel Daciuk sa rozhodol nepokračovať vo svojej kariére v zámorí.DETROIT 11. apríla (WebNoviny.sk) – V nadchádzajúcom play-off NHL bude mať ruský hokejista Pavel Daciuk poslednú šancu zabojovať s Detroitom o svoj tretí zisk Stanleyho pohára v kariére. Tridsaťsedemročný stredný útočník sa totiž podľa všetkého rozhodol, že už po tejto sezóne zavŕši svoju úspešnú misiu v Michigane.

„Premýšľam o návrate domov. Hokej zrejme ešte nevešiam na klinec, ale – ťažko sa mi to vraví – myslím si, že v NHL som skončil,“ vyznal sa pre Detroit Free Press Daciuk, ktorý by mal v nasledujúcom ročníku podľa platnej zmluvy zarobiť 5,5 milióna dolárov.

Odporúčame:

Video: V NHL vyhrávali hostia, dvojice play-off sú známe

Hossov spoluhráč z Chicaga získal Art Ross Trophy

Dôvod jeho rozhodnutia je prozaický – rodina. V Rusku totiž má 13-ročnú dcéru, ktorá žije s jeho exmanželkou. „Nie je to ľahké rozhodnutie, nezrodilo sa včera. Celý čas som v kontakte s dcérou a cítim, ako sa jej za mnou cnie a chýba jej moja podpora. Chcem sa vrátiť a byť pri nej bližšie,“ vraví Daciuk.

V 66 zápasoch základnej časti tejto sezóny pozbieral 49 bodov (16+33), v NHL má po 953 dueloch bilanciu 314 gólov a 604 asistencií. Pred ním iba Steve Yzerman, Gordie Howe a Alex Delvecchio dosiahli v drese Red Wings 300 gólov, 600 asistencií a 900 bodov.

Brilantný technik Daciuk dvíhal Stanley Cup nad hlavu v rokoch 2002 aj 2008. Trofej Franka J. Selkeho určenú najlepšie brániacemu útočníkovi v NHL získal trikrát a až štyrikrát mu udelili Trofej Lady Byngovej za džentlmenské správanie v kombinácii s hokejovým umením.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. apríla 2016

Odporúčané články