Paul McCartney sa predstaví v piatych Pirátoch Karibiku

Tvorcovia pridali do snímky ďalšiu scénu, v ktorej sa objaví známy anglický hudobník.BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) – Anglický hudobník Paul McCartney sa predstaví v očakávanej piatej snímke zo série Piráti Karibiku. Informoval o tom filmový portál Deadline, podľa ktorého tvorcovia do filmu pridali ďalšiu scénu, pričom 73-ročný interpret v nej údajne má dôležitú úlohu. Akú rolu rodák z Liverpoolu stvárni, nie je však známe.

Réžiu dobrodružnej komédie s názvom Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales majú na starosti Joachim Ronning a Espen Sandberg. V úlohe kapitána Jacka Sparrowa sa opäť objaví Johnny Depp. Úlohy z predošlých filmov série si zopakujú aj Geoffrey Rush a Orlando Bloom. Herecké obsadenie dopĺňajú Javier Bardem, Brenton Thwaites a Kaya Scodelario. Snímka sa má do slovenských kín dostať 25. mája 2017.

Prvý film série s názvom Piráti Karibiku: Kliatba Čiernej perly prišiel do kín v roku 2003. Snímka si vyslúžila päť nominácií na Oscara vrátane kategórie Najlepší herec v hlavnej úlohe, kde mal šancu na zisk prestížneho ocenenia Johnny Depp. Okrem toho si na konto pripísal aj nomináciu na Zlatý glóbus. V roku 2006 malo premiéru pokračovanie filmu s podnázvom Truhlica mŕtveho muža, ktoré tvorcom prinieslo Oscara za vizuálne efekty a ďalšie tri nominácie na ceny americkej Akadémie filmových umení a vied. Neskôr vznikli filmy Piráti Karibiku: Na konci sveta (2007), ktorý si vyslúžil dve oscarové nominácie a Piráti Karibiku 4: V neznámych vodách (2011).

Paul McCartney je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má na konte 16 sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.deadline.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. marca 2016

Odporúčané články