Pápež František prijal ťažko chorú malú Američanku

Hlava katolíckej cirkvi sa sklonila k malej pacientke a položila jej ruku na oči. Pápež navyše venoval malej Američanke ruženec.

Vatikán 6. apríla (WebNoviny.sk) – Pápež František prijal dnes po generálnej audiencii rodinu Myersovcov z amerického štátu Ohio, aby tak splnil prianie šesťročnej Lizzy, ktorá v dôsledku dedičného ochorenia Usherov syndróm II príde postupne o zrak i sluch. Dievčatko podľa slov rodičov Steva a Christine Myersovcov, ktorí spoločne s jej sestrou Kaylou nechýbali na prijatí, o ochorení diagnostikovanom u nej v roku 2014 zatiaľ nevie.

Vyplýva to z informácií svetových tlačových agentúr i rakúskeho verejnoprávneho rozhlasu ORF. Hlava katolíckej cirkvi sa sklonila k malej pacientke a položila jej ruku na oči. Pápež navyše venoval malej Američanke ruženec.

Let venoval Myersovcom do destinácie podľa vlastného výberu šéf leteckej spoločnosti Turkish Airlines Tuncay Eminoglu. „Chceli sme pomôcť dievčatku, ktoré nikdy nebude mať možnosť pozrieť si planétu,“ vyhlásil. Ďalšie náklady spojené s pobytom katolíckej rodiny z Ohia v Ríme prevzali talianska dopravná firma špecializujúca sa na pomoc chorým, ako aj jeden z rímskych hotelov.

Príbuzní chorej sa po stanovení ťažkej diagnózy rozhodli vypracovať zoznam miest a vecí, ktoré by malá Lizzy mala stihnúť navštíviť a spoznať, kým ju symptómy ochorenia viac nepoznačia. Spolu s ňou tak navštívili už napríklad Observatórium Warrena Ruppa, aby tam prostredníctvom teleskopu v spoločnosti vedcov mohla sledovať hviezdy.
Let do Ríma si rodina nevybrala náhodne, ale práve kvôli Lizzy a jej vrelému vzťahu k pápežovi Františkovi, ktorého má rada pre jeho otcovský prístup. V uplynulom týždni sa Myersovci venovali prehliadke pamätihodností Večného mesta a po audiencii u pápeža majú namierené do Benátok.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. apríla 2016

Odporúčané články