Pakistanská žena odmietla sobáš, bola mučená a upálená

Na ženy v konzervatívnom Pakistane útočia z rôznych dôvodov, vrátane toho, keď odmietnu ponuku na sobáš alebo sa vydajú proti vôli svojej rodiny.Islamabad 3. júna (WebNoviny.sk) – Pakistanské úrady zatkli troch mužov, ktorí mučili a zabili ženu upálením za to, že odmietla ponuku na sobáš. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na piatkové oznámenie polície.

Márijá Sadakátová, vo veku krátko po dvadsiatke, sa stala terčom útoku v dedine na severe Pakistanu v pondelok 30. mája, keď ju napadol jej bývalý zamestnávateľ. Mladá žena podľahla v stredu 1. júna v nemocnici v Islamabade závažným popáleninám.

Odporúčame:

Rada islamskej ideológie odporúča zákon o ‚ľahkom bití‘ žien

„Zatkli sme troch mužov, ktorí zaútočili a zapálili ju,“ uviedol pre DPA policajný predstaviteľ Churrám Alí. Medzi zatknutými mužmi sa nachádza aj riaditeľ súkromnej školy, ktorý ju chcel vydať za svojho syna. Odmietla ho a nasledoval útok na jej osobu za pomoci dvoch komplicov.

Na ženy v konzervatívnom Pakistane útočia z rôznych dôvodov, vrátane toho, keď odmietnu ponuku na sobáš alebo sa vydajú proti vôli svojej rodiny. V apríli v okrese Abbottabad nadrogovali a zabili tínedžerku a jej telo spálili za to, že údajne pomáhala kamarátke ujsť s mužom a vydať sa zaňho.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články