Organizácie cestovného ruchu dostanú viac peňazí, minister Érsek chce pomôcť turizmu

370653_arpad ersek 676x450.jpg

BRATISLAVA 14. júla (WebNoviny.sk) – Ministerstvo dopravy a výstavby navýšilo finančnú čiastku, ktorá poputuje organizáciám cestovného ruchu (OCR) na podporu ich aktivít. Spolu 40 subjektov v cestovnom ruchu si v roku 2018 rozdelí takmer 5,7 milióna eur vo forme dotácií.

Turistickému ruchu sa darí

V porovnaní s minulým rokom ide o čiastku navýšenú o približne 700-tisíc eur. Ako informoval rezort dopravy v tlačovej správe, dodatočné peniaze vyčlenil z vlastnej kapitoly a snahou je pomocou nich ešte viac podporiť rozvoj domáceho turistického ruchu.

Odporúčame:
Ochranári, opozícia i verejnosť žiadajú poslancov, aby zastavili spaľovanie kvalitného dreva

„Na Slovensku sa dnes turistickému ruchu darí, čo je samozrejme, veľkou výzvou pre nás všetkých, aby sme v silnej konkurencii dokázali obstáť aj naďalej. Toto je krok k tomu, aby sme podporili zmysluplné a kreatívne projekty, ktoré prilákajú do regiónov ďalších zvedavých návštevníkov,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Treba vytvoriť dobre fungujúci systém

Peniaze poputujú do 35 oblastných (OOCR) a piatich krajských organizácií cestovného ruchu (KOCR). Tie musia pridelené prostriedky zo zákona o podpore cestovného ruchu použiť na deväť hlavných aktivít, ako sú napr. marketing, tvorba produktov v cestovnom ruchu, atraktivita cestovného ruchu či vzdelávanie.

„Prideľovanie dotácií a prípadné ďalšie navyšovanie musí predovšetkým odrážať ich efektívne využívanie. Chceme vytvoriť dobre fungujúci systém, ktorý dokáže turistom v regiónoch ponúknuť komplexný produkt a teda zvýšiť tak návštevnosť Slovenska. Dnešná doba inovácií nás tiež núti k vyššej kreativite, ktorú musíme využívať aj v marketingu,“ konštatoval štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček.

Viac k témam: Arpád Érsek, Ministerstvo dopravy a výstavby SR, turizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizácie cestovného ruchu dostanú viac peňazí, minister Érsek chce pomôcť turizmu © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2018

Odporúčané články