Opozičná strana SaS prichádza o známu tvár, dôvodom sú rozdielne názory

357842_martin poliacik 1 676x451.jpg

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Poslanec Národnej rady SR Martin Poliačik opúšťa opozičnú stranu Sloboda a Solidarita, ktorú v roku 2009 spoluzakladal s predsedom strany Richardom Sulíkom, Luciou Ďuriš Nicholsonovou či Ľubomírom Galkom. Informáciu agentúre SITA potvrdili viaceré zdroje od liberálov.

Medzi dôvodmi, ktoré sú za odchodom jednej z najznámejších tvárí SaS má byť, že Poliačik dlhodobo zastáva rozdielny názor ako zvyšok strany napríklad v oblasti utečencov. Odchádzajúci člen SaS tiež hľadal viac priestoru na prezentáciu svojho osobného presvedčenia, a ten v strane a hlavne u predsedu SaS Sulíka nedostal.

Odporúčame:
Sulík: Opozícia sa vie dohodnúť lepšie ako koalícia, to je signál aj pre parlamentné voľby

Podľa informácií agentúry SITA sa Poliačik so Sulíkom na odchode dohodli v pokojnej atmosfére a zhodnotili, že pre obe strany bude odchod poslanca od liberálov najlepším riešením.

Po tom, ako vo februári zo SaS odišiel exminister práce a spoluzakladateľ vznikajúcej strany SPOLU Jozef Mihál, o Poliačikovi sa hovorilo ako o ďalšom možnom liberálovi na odchode zo SaS. Vtedy pre médiá Poliačik uviedol, že pokiaľ bude vôľa meniť veci a posúvať ich dopredu, nevidí dôvod na odchod. V marci sa stal členom Republikovej rady SaS, jedného z najvyšších orgánov strany.

Viac k témam: Martin Poliačik, Richard Sulík, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozičná strana SaS prichádza o známu tvár, dôvodom sú rozdielne názory © SITA Všetky práva vyhradené.

8. novembra 2017

Odporúčané články