Olympijský medailista si zavaril a to len chcel potešiť deti

Obe deti nórskeho veslára Olafa Tufteho mali na sebe tričká s nápisom ‚Hej Pappa‘ a z plných pľúc spievali nórsku hymnu.RIO DE JANEIRO 12. augusta (WebNoviny.sk) – Nórsky veslár Olaf Tufte a jeho kolega Kjetil Broch z bronzového dvojskifu na OH v Riu de Janeiro porušili olympijskú etiketu. Na slávnostný ceremoniál odovzdávania medailí si starší z oboch skifárov Tufte vzal svoje deti, čo je podľa olympijského protokolu neprípustné.

Na pleciach 40-ročného veslára sa objavil jeho synček, o 14 rokov mladší Broch si prvé chvíle s medailou na krku spríjemnil s Tufteho dcérkou. Obe deti mali na sebe tričká s nápisom „Hej Pappa“ a z plných pľúc spievali nórsku hymnu.

Obrazom: Letná olympiáda Rio de Janeiro 2016 – siedmy deň

Dvojnásobný olympijský víťaz v skife Tufte bol v siedmom nebi a takmer vôbec si nevšímal nahnevaného funckionára, ktorý mu dôrazne dohováral, že deti nemajú čo robiť na stupňoch pre víťazov v čase odovzdávania cenných kovov. „Myslím si, že pôsobím v tomto športe dlhšie ako človek, ktorý ma prišiel napomenúť,“ povedal Tufte pre nórsky denník Dagbladet.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. augusta 2016

Odporúčané články