Olympijská šampiónka hrá v pôsobivej forme, tenistka Čchin-wen Čeng vyhrala turnaj v Tokiu

27.10.2024 (SITA.sk) – Zatiaľ čo ostatné tenistky odpočívajú a na Turnaj majsteriek vo dvojhre sa pripravujú v tréningovom procese, Číňanka Čchin-wen Čeng sa pred premiérou na prestížnej záverečnej akcii sezóny chystala v súťažnom móde. A bola úspešná. Olympijská šampiónka z Paríža vyhrala turnaj WTA 500 v Tokiu, keď vo finále zvíťazila nad Američankou Sofiou Keninovou 7:6 (5), 6:3.

Bilancia po Wimbledone

Týmto triumfom si definitívne zabezpečila účasť na turnaji WTA Finals, ktorý sa bude konať od 2. do 9. novembra v saudskoarabskom Rijáde. Čchin-wen Čeng, aktuálne siedma hráčka rebríčka WTA, dominovala v celom priebehu tokijského finále, keď počas neho „nasúkala“ 16 es a čelila iba jedinému brejkbalu.

Pre 22-ročnú čínsku kométu svetového tenisu je to tretí turnajový triumf v tomto kalendárnom roku a prvý na tvrdom povrchu od vlaňajšieho víťazstva v Kuang-čou. Po Wimbledone má Čchin-wen Čeng bilanciu 28:4, vrátane pôsobivého ťaženia počas ázijskej časti tenisovej sezóny (12:2).

Ťažká konkurencia

„Naozaj si cením, že som bola schopná presadiť sa stať sa šampiónkou v Tokiu. Od 19 rokov som mala tento sen. Tvrdo som o to bojovala. V roku 2022 sa mi to tesne nepodarilo, keď som prehrala vo finále. O to šťastnejšia som teraz,“ povedala Číňanka podľa webu WTA.

Smerom k turnaju WTA Finals doplnila: „Všetky hráčky v Rijáde bude naozaj ťažké poraziť. Od prvého zápasu sa musím sústrediť. Bude to moja premiéra na tomto podujatí. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne.“

Okrem Čchin-wen Čeng sa v Saudskej Arábii vo dvojhre predstavia Iga Swiateková, Arina Sobolenková, Coco Gauffová, Jasmine Paoliniová, Jelena Rybakinová, Jessica Pegulová a Barbora Krejčíková.

Viac k témam: Turnaj WTA v Tokiu, Wimbledon, WTA
Zdroj: SITA.sk – Olympijská šampiónka hrá v pôsobivej forme, tenistka Čchin-wen Čeng vyhrala turnaj v Tokiu © SITA Všetky práva vyhradené.