Odtiahli vám auto? Takto si ho opäť nájdete

Od začiatku apríla policajti z bratislavských ulíc odtiahli 56 vozidiel. BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) – Zoznam odtiahnutých vozidiel v Bratislave už možno nájsť aj na webe. Na svojej stránke www.msp.bratislava.sk ho zverejňuje Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy. Do vyhľadávača na internetovej stránke bratislavskej mestskej polície stačí zadať evidenčné číslo vozidla a na stránke sa ukáže, či bolo vozidlo odtiahnuté a kde si ho majiteľ môže prísť vyzdvihnúť.

„Sprístupnili sme aj telefónne číslo, na ktorom je možné získať informácie o podmienkach vydania odtiahnutého vozidla,“ informovala agentúru SITA v tlačovej správe hovorkyňa Mestskej polície hlavného mesta SR Bratislavy Ľubomíra Miklovičová.

O odtiahnutí vozidla rozhoduje mestská alebo štátna polícia podľa zákona o cestnej premávke v prípade, ak auto prekáža v bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. V prípade nejasností môžu ľudia kontaktovať mestskú políciu na linke 159 alebo štátnych policajtov na linke 158, informuje Miklovičová.

Od začiatku apríla policajti z bratislavských ulíc odtiahli 56 vozidiel. Najčastejšie vodiči zle parkujú na Nábreží arm. gen. Ludvíka Svobodu v Starom Meste. „Bežne sa nám stáva, že občania až po dvoch-troch dňoch, prípadne po týždni kontaktujú mestskú políciu s tým, že na mieste, kde zaparkovali, nie je ich vozidlo,“ vysvetľuje Miklovičová s tým, že operátori strediska potom museli vozidlo hľadať v zozname všetkých odtiahnutých vozidiel. „Vďaka novej službe sa občan k informácii, ktorú potrebuje, dostane rýchlejšie a efektívnejšie,“ dodala.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. apríla 2016

Odporúčané články