Odsúdili niekoľkých ľudí, ktorí plánovali teroristický útok v Sydney

352541_sud 2 640x420.jpg

SYDNEY 3. novembra (WebNoviny.sk) – Súd v austrálskom štáte Nový Južný Wales v piatok odsúdil piatich mužov na trest odňatia slobody za to, že v roku 2014 plánovali teroristický útok v Sydney.

Vodca skupiny Sulayman Khalid, ktorého sudca označil za „oddaného teroristu“, si odsedí za mrežami 22 rokov a šesť mesiacov. Ďalší štyria dostali tresty v rozmedzí deväť až 18 rokov, informuje spravodajský portál BBC.

Odporúčame:
V New Yorku po útoku začali rozmiestňovať betónové bariéry

Traja odsúdení – 22-ročný Khalid, 24-ročný Jibryl Almaouie a 17-ročný mladík, ktorého meno nemôže byť zverejnené – sa priznali k sprisahaniu s cieľom vykonať teroristický útok. Dvadsaťdvaročný Mohamed Almaouie a 25-ročný Farhad Said dostali menšie tresty za úmyselnú prípravu dokumentov, ktoré mali uľahčiť vykonanie činu.

Plán na vykonanie teroristického útoku odhalila polícia Nového Južného Walesu v roku 2014. Jeho cieľom sa údajne mali stať budovy Austrálskej federálnej polície v Sydney, ako aj väznica v meste Lithgow. Niektorí z obvinených si pre útok v tom čase už zaobstarali zbrane aj muníciu.

Viac k témam: Austrália, Islamský štát, teroristický útok, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Odsúdili niekoľkých ľudí, ktorí plánovali teroristický útok v Sydney © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2017

Odporúčané články