Obstaranie systémov protivzdušnej obrany mala úradnícka vláda ponechať novej vláde, tvrdí Hlas-SD

503698_642d4c7c87c59022484703 676x451.jpg

4.10.2023 (SITA.sk) – Obstaranie systémov protivzdušnej obrany (PVO) mala vláda Ľudovíta Ódora ponechať novej vláde. Uviedla to strana Hlas-SD s tým, že súčasná úradnícka vláda je v demisii a nie je v jej kompetencii rozhodovať o tak zásadnej otázke, akou je tento významný modernizačný projekt s presahom na obdobie minimálne 20 rokov.

O nákupe musí byť zhoda

Hlas je názoru, že vzhľadom k tomu, že v prvej fáze obstarávania PVO pôjde len o prvý zo šiestich plánovaných systémov PVO, je potrebné, aby o nákupe bola politická a technická zhoda.

„Príkladom politickej kultúry je vláda bývalého premiéra Petra Pellegriniho, ktorá pred parlamentnými voľbami v roku 2020 pripravila modernizačné projekty pre nákup radarov alebo obrnených vozidiel 4×4 a 8×8, avšak politické rozhodnutie prenechala nasledujúcej vláde,“ vyhlásila strana Hlas a dodala, že je poľutovania hodné, že takto nepostupovala aj úradnícka vláda.

Zbytočné pochybnosti

„Jej unáhlené kroky v tejto oblasti vytvárajú zbytočné pochybnosti o transparentnosti celého procesu a celý proces tak bude musieť byt podrobený opätovnému posúdeniu,“ uviedla strana a uzavrela s ocenením, že po troch rokoch nečinnosti sa rezort rozhodol pokračovať v projekte modernizácie PVO.

Viac k témam: Predseda strany Hlas-SD, Premiér Slovenskej republiky, systém protivzdušnej obrany, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Obstaranie systémov protivzdušnej obrany mala úradnícka vláda ponechať novej vláde, tvrdí Hlas-SD © SITA Všetky práva vyhradené.

4. októbra 2023

Odporúčané články