Obrazom: Nemecko bojuje so záplavami, voda zabíja

Záplavy v Bavorsku si vyžiadali štyri obete na životoch. Úrady odhadujú, že doposiaľ spôsobené škody by mohli presiahnuť až desať miliónov eur. Rozsah a rýchlosť povodní tam mnohých obyvateľov zaskočila; miestne úrady teraz varujú pred hroziacou katastrofou.BERLÍN 2. júna (WebNoviny.sk) – Štyri obete na životoch si v stredu vyžiadali záplavy v nemeckej spolkovej krajine Bavorsko. V tamojších školách zároveň v dôsledku rozvodnenia tokov po prudkých lejakoch uviazli cez noc stovky detí.

Odporúčame:

Francúzsko zažíva rekordné záplavy, najhoršie za 100 rokov

S odvolaním sa na vyhlásenia miestnych úradov o tom informovala agentúra DPA. Telá troch obetí objavili podľa slov polície potápači v zaplavenom dome v obci Simbach am Inn na juhovýchode Bavorska asi o 20.30 h SELČ. Štvrtou obeťou bola žena, ktorú našli o čosi neskôr v potoku neďaleko obce Julbach.

Obrazom: Záplavy v Nemecko

Ulice mnohých miest a obcí v tejto oblasti sú zaplavené až do výšky jedného metra. Cestu k viacerým domom voda celkom zahatala a ich obyvateľov museli zo striech zachraňovať vrtuľníkmi.

Bavorské úrady odhadujú, že doposiaľ spôsobené škody by mohli presiahnuť až desať miliónov eur. Rozsah a rýchlosť povodní tam mnohých obyvateľov zaskočila; miestne úrady teraz varujú pred hroziacou katastrofou. V obci Pfarrkirchen zaznamenali v priebehu šiestich hodín dažďové zrážky v objeme 32 litrov na štvorcový meter a úrady v okrese Rottal-Inn vyhlásili pre povodne v niektorých obciach stav núdze.

Nemecko zasiahli v uplynulom týždni prudké búrky, v dôsledku čoho došlo k rozsiahlym záplavám v nižšie položených častiach krajiny, spresňuje DPA. Lejaky po sebe zanechali štyri obete v spolkovej krajine Bádensko-Würtembersko. Viac ako 30 ľudí zároveň zasiahli blesky.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články