Obrazom: Ľadový dóm bude otvorený aj počas Veľkej noci

Tatranský ľadový dóm na Hrebienku naďalej láka návštevníkov, pokračujú v ňom nedeľné koncerty, ľudí privíta aj počas veľkonočných sviatkov.STARÝ SMOKOVEC 20. marca (WebNoviny.sk) – Tatranský ľadový dóm na Hrebienku vo Vysokých Tatrách láme naďalej rekordy. „Naozaj nás teší, že návštevnosť počas tejto sezóny je veľmi vysoká, blížime sa k cieľu, ktorý sme si dali, a tým je 200-tisíc návštevníkov,“ informovala agentúru SITA výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Lenka Maťašovská.

O ľadový dóm je veľký záujem

Aj napriek slabšej zime a vyšším teplotám je podľa jej slov dóm vďaka chladiacemu systému stále vo vynikajúcom stave. Otvorený bude aj počas Veľkej noci.

Obrazom: Tatranský ľadový dóm

Podľa Maťašovskej je o ľadový chrám, ktorý bol otvorený koncom novembra minulého roka, zo strany návštevníkov Vysokých Tatier veľký záujem. Pred jeho vchodom sa často vytvárajú rady, keďže pri vyšších teplotách púšťajú návštevníkov do vnútra len v menších skupinkách.

Hoci stavba z takmer 70 ton ľadu ostala neporušená, ľadové sochy, ktoré boli v jej okolí vybudované počas podujatia Tatry Ice Master, neoficiálnych majstrovstiev sveta v stavaní ľadových sôch v posledných januárových dňoch, už zmizli. „Bolo veľmi teplo, sochy tak nevydržali veľmi dlho, roztopili sa a do dvoch týždňov zmizli,“ dodala Maťašovská.

Obrazom: Tatry Ice Master 2016

Tento rok stihli Tatranci v chráme z ľadu zrealizovať zatiaľ štyri svadby a jedny oficiálne zásnuby, ďalšia svadba ich čaká koncom tohto týždňa. Naďalej v ňom pokračujú aj nedeľné hudobné vystúpenia o 16:00. Najbližšie sa predstaví Vyhodňarske trio s veselými pesničkami z východoslovenského regiónu, o týždeň neskôr zase zoskupenie Romantic Piano, ktoré predvedie populárne evergreeny. Posledný koncert je predbežne naplánovaný na 3. apríla.

O osude ľadového dómu rozhodne počasie

Tatranský ľadový dóm by mal privítať návštevníkov aj počas Veľkej noci. „Tí , ktorí prídu do Tatier vítať sviatky jari, môžu navštíviť aj Tatranský dóm, pripravený bude aj koncert,“ pripomenula Maťašovská. Dokedy bude dóm počas tejto sezóny otvorený, zatiaľ nevie, všetko bude závisieť od počasia.

Ľadová atrakcia je aktuálne otvorená denne od 8:30 do 16:30, záujemcovia sa k nej môžu dostať zo Starého Smokovca pozemnou lanovkou i pešo. „Niektorí sa sem prichádzajú prejsť, vyberú sa k dómu, kde sa odfotia, iní sa vyberú aj ďalej na niektorú z chát, či už na Rainerovu, Bilíkovú alebo Zamkovského chatu,“ uzavrela výkonná riaditeľka miestnej OOCR.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. marca 2016

Odporúčané články