Obrazom: Bratislava vítala nový rok ohňostrojom nad Dunajom

Príchod Nového roka prišlo do centra Bratislavy podľa odhadov radnice osláviť približne 30- až 35-tisíc ľudí.BRATISLAVA 1. januára (WebNoviny.sk) – Nový rok 2016 hlavné mesto Bratislava privítalo tradičným ohňostrojom nad Dunajom. Svetelnú šou, ktorá trvala približne osem minút, si na prelome rokov na nábrežie Dunaja prišli pozrieť tisícky ľudí. „Chcem zaželať Bratislavčanom veľa zdravia, veľa spokojnosti, dobrú rodinu a kamarátov a veľa úspechov, aby sme spoločne posunuli toto mesto zase o kúsok ďalej,“ poprial ľuďom do nového roka primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Odporúčame:

Obrazom: Svet privítal nový rok veľkolepými ohňostrojmi

Obrazom: Bratislavský hrad vysvietili farbami štátnej vlajky

V Trnave oslavujú príchod nového roka dvoma ohňostrojmi

V Banskej Bystrici mali na Silvestra ohňostroj bez programu

Posledné hodiny starého roka návštevníkom na Hlavnom námestí spríjemňovala swingová kapela Swingless Jazz Ensemble. Hviezdoslavovo námestie sa premenilo na veľkú diskotéku, o zábavu sa starali dídžeji z bratislavského tanečného klubu.

Za silvestrovskou zábavou sa, aj napriek mrazom, do centre mesta prišlo pozrieť podľa odhadov primátora Nesrovnala 30- až 35 tisíc ľudí. „Silvester bol pekný, mali sme krásny ohňostroj a ľudia sú nadšení,“ povedal v prvých minútach roka 2016 primátor Nesrovnal.

Obrazom: Oslavy príchodu nového roku 2016 vo svetových metropolách

Novoročné oslavy stoja mesto približne 50-tisíc eur, z toho sedemtisíc eur išlo na ohňostroj. Na poriadok a bezpečnosť v centre mesta dohliadali desiatky policajtov spolu so strážnou službou, pripravení boli i zdravotníci a hasiči. Podľa radnice boli oslavy bez problémov. Oslavy príchodu Nového roka sa však ešte neskončili, program bude na Hlavnom námestí pokračovať aj 1. januára, od 15:00 do 18:00 bude pódium patriť kapele Funny Fellows.

Obrazom: Oslavy príchodu nového roka v slovenských mestách

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. januára 2016

Odporúčané články