Obrancu Evra vylúčili ešte pred zápasom, kopol do hlavy fanúšika vlastného mužstva

357340_austria_soccer_europa_league_84530 56a5d3306a1d462cb0bf0344101b6eff 320x210.jpg

GUIMARAES 3. novembra (WebNoviny.sk) – Futbalový obranca Olympique Marseille Patrice Evra bol vylúčený ešte pred začiatkom štvrtkového zápasu 4. kola skupinovej fázy Európskej ligy Vitória Guimaraes – Olympique Marseille (1:0) po tom, ako kopol fanúšika svojho mužstva do hlavy.

Terč posmeškov priaznivcov

Tridsaťšesťročný hráč akrobatickým kopom napadol počas rozcvičky fanúšika tesne pri hracej ploche. Na súpiske figuroval ako náhradník, ale po incidente už nesmel do zápasu zasiahnuť. Informuje o tom BBC.

Podľa francúzskych novín L’Equipe bol Evra zhruba poldruha hodiny pred výkopom terčom posmeškov priaznivcov Olympique Marseille. Podľa reportéra denníka najprv šiel za fanúšikmi, aby sa s nimi porozprával, lenže situácia rýchlo eskalovala.

Odporúčame:
Video: Slavia so Stochom nestačila v Európskej lige na Villarreal, pätica tímov má istý postup

„Pat má skúsenosti a nesmie reagovať, to je zrejmé. Je viac ako skúsený hráč, nesmiete odpovedať na urážky, nech by boli akékoľvek zlé a neuveriteľné. Musí sa naučiť zachovať si pokoj,“ komentoval počínanie hráča tréner Olympique Rudi García.

Evra, ktorý s Manchestrom United získal päť anglických titulov a vyhral i Ligu majstrov, prišiel do Marseille v januári z Juventusu Turín, no doteraz odohral za Olympique iba dva zápasy.

Francúzsky útočník nehral 9 mesiacov

Incident pripomenul (ne)slávny kop Erica Cantonu do fanúšika v štýle Kung-fu z januára 1995 proti Crystalu Palace v Selhurst Parku. Francúzsky útočník dostal následne 9-mesačný dištanc od Anglickej futbalovej asociácie.

Evra bude čeliť disciplinárnemu konaniu zo strany Európskej futbalovej únie (UEFA). Tá oznámila, že hráča potrestá dištancom za násilné správanie minimálne na jeden zápas a v nasledujúcom stretnutí si nezahrá. Vo veci zasadne 10. novembra, pred štvrtkovým programom Európskej ligy.

Viac k témam: futbal, Olympique Marseille, Patrice Evra
Zdroj: Webnoviny.sk – Obrancu Evra vylúčili ešte pred zápasom, kopol do hlavy fanúšika vlastného mužstva © SITA Všetky práva vyhradené.

3. novembra 2017

Odporúčané články