Obavy sa potvrdili, Výborný po tvrdom faule skončil kariéru

Päťnásobný majster sveta David Výborný sa zranil v pondelkovom súboji Mladej Boleslavi na ľade Hradca Králové.MLADÁ BOLESLAV 16. marca (WebNoviny.sk) – Päťnásobný hokejový majster sveta, český útočník David Výborný skončil aktívnu športovú kariéru. Za rozhodnutím 41-ročného kapitána Mladej Boleslavi stojí zranenie kolena v pondelkovom prvom súboji štvrťfinále play-off hokejovej extraligy.

V polovici stretnutia D. Výborného zasiahol kolenom útočník Hradca Králové Bedřich Köhler, ktorý dostal trest do konca duelu a v utorok aj dištanc na štyri stretnutia. Rozsah Výborného zranenia určili až detailné vyšetrenia magnetickou rezonanciou, súper ho totiž zasiahol do kolena, s ktorým už mal v minulosti problémy. „Väzy sú natrhnuté, celý mesiac nemôžem nič robiť. Aj keby sme s Bolkou došli až do finále, nedal by som to. Nebudeme si klamať, je koniec. So sezónou, s kariérou. Asi to takto malo byť. Beriem to s pokojom, som nad vecou. Nepatrím k emotívnym ľuďom, beriem veci také, aké sú. Jednoducho je koniec a hotovo,“ zdupľoval pre český denník Šport Výborný, ktorý plánoval zavesiť korčule na klinec až po sezóne.

Odporúčame:

Video: Výbornému hrozí po tomto zákroku koniec kariéry

Výborného priamo po zákroku „pomstil“ spoluhráč Tomáš Urban, ktorý súpera sekol hokejkou zozadu do nôh. Zápas takisto nedohral a v utorok dostal dištanc na dve stretnutia. „Urby za mnou prišiel a zvestoval, že Köhlera pretiahol hokejkou, začal mi dávať ľad na koleno, pomáhal mi obviazať nohu a utešoval ma. Bolo to celkom vtipné. Bál som sa, že budem mať pretrhnutý prekrížený väz. To by som nemohol celé leto športovať, strašná predstava,“ dodal Výborný. Pondelkový duel vyhral domáci Hradec Králové 5:2, o deň neskôr zvíťazila Mladá Boleslav 4:3 po predĺžení a vyrovnala stav série na 1:1.

David Výborný počas bohatej kariéry získal na MS okrem spomenutých 5 zlatých medailí aj jednu striebornú a dve bronzové. Na svojom konte má aj olympijský bronz z Turína 2006. Zahral si aj v zámorskej NHL, za Columbus absolvoval dovedna 543 duelov s bilanciou 113 gólov a 204 asistencií. V sezóne 1992/1993 získal so Spartou Praha federálny titul, o sedem rokov neskôr s rovnakým tímom aj český.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. marca 2016

Odporúčané články