Nitra doma zdolala Žilinu, Košice opäť nestrelili ani gól

NITRA 5. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Nitry prerušili víťazné ťaženie hráčov Žiliny, keď na vlastnom ľade vo vzájomnom súboji zvíťazili 4:1 v nedeľňajšom stretnutí 51. kola slovenskej Tipsport ligy. Domáci položili základ svojho úspechu v prvej tretine, ktorú ovládli zásahmi Radoslava Macíka a Timoteja Šilleho . V záverečnej časti pridal ďalšie dva góly Nitry Matt Cope. Čestný úspech „vlkov“ v závere duelu dosiahol Lukáš Handlovský. Žilina utrpela prvú prehru po štyroch zápasoch, v ligovej tabuľke figuruje na 4. mieste, Nitra je druhá.

TIPSPORT LIGA 2016/2017 – 51. KOLO – NEDEĽA:

HK Nitra – MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Góly: 15. Macík (Šille, H. Ručkay), 16. Šille (Macík, Meland), 52. Cope (Marek Slovák), 56. Cope (Marek Slovák) – 59. L. Handlovský (Marek Hovorka, Juraško)
Vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia 1:0, rozhodovali: Baluška, Goga – Gegáň, Kacej, 2790 divákov

Zostavy:
Nitra: Hartzell – F. Kuzma, Milam, Mezei, Pupák, M. Versteeg, Meland, Piačka, Korím – Blackwater, Marek Slovák, Cope – M. Tvrdoň, Krištof, H. Ručkay – Šille, J. Šiška, Macík – Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka
Žilina: Mikoláš – V. Čížek, Ťavoda, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Macejko, J. E. Mendrej, Prokop – Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Švec, J. Zlocha

Odporúčame:
Barani zdolali nováčika, Trenčín ukončil čiernu sériu

Hokejisti Košíc nezužitkovali výhodu domáceho prostredia a podľahli hráčom Zvolena 0:2. Víťazný gól strelil v prvej tretine Peter Klhůfek, ktorý potrestal vylúčenie Martina Dudáša. „Oceliarom“ sa nepodarilo vyrovnať ani počas záverečnej hry bez brankára, naopak, inkasovali druhýkrát – skóroval Bruno Mráz. Košice v ostatných dvoch dueloch neskórovali ani raz, figurujú na tretej pozícii v tabuľke. Zvolen je na 5. priečke, má už istotu účasti v play-off.

HC Košice – HKM Zvolen 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 18. Klhůfek (B. Mráz, L. Novák), 60. B. Mráz
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin – Gajan, Gavalier, 7431 divákov

Zostavy:
Košice: Habal – Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Jankovič, Matejka, Deyl, Koch – L. Nagy, Boltun. Hričina – Tibor Varga, Suja, Spilar – J. Milý, Jenčík, Bicek – P. Bartoš, Vrábeľ, Šoltés
Zvolen: M. Šimko – Andersons, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, Habšuda, D. Krejči, J. Homer – P. Zuzin, L. Jurík, L. Novák – Klhůfek, B. Mráz, Lušňák – Síkela, S. Petráš, Matis – Dubeň, Jakubík, Jurák

Hokejisti Liptovského Mikuláša v nedeľu prišli o nádej na účasť v play-off, na vlastnom ľade podľahli hráčom Martina 0:3. Hostia sa ujali vedenia v prvej tretine gólom Patrika Koyša. V druhej časti zdvojnásobil náskok Martina Filip Surovka a definitívnu podobu výsledku dal v záverečnom dejstve Jaroslav Markovič. Pre brankára MHC Mathieua Corbeila to bol druhý duel s čistým kontom v aktuálnej sezóne. Zverenci Róberta Spišáka majú veľkú šancu na prienik do vyraďovacej časti, figurujú na siedmom mieste v ligovej tabuľke a majú dva zápasy k dobru. Nováčik z Liptova je posledný a zahrá si v baráži o zotrvanie medzi elitou.

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MHC Martin 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Góly: 12. P. Koyš (J. Tabaček, Markovič), 35. Surovka (R. Dlouhý), 42. Markovič (Heizer, P. Koyš)
Vylúčení: 10:7 na 2 min, navyše: Mezovský (Lipt. Mikuláš) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, rozhodovali: Stano, M. Novák – Valo, Stanzel, 1100 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan – Stehlík, P. Luža, Mezovský, T. Nádašdi, Burzala, Bagin, M. Moravčík, Kadlubiak – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – J. Sukeľ, M. Sukeľ, M. Uram –  Vybíral, Cibák, Lištiak – A. Laco, Stümpel, Kabáč
Martin: Corbeil – L. Kozák, Bačik, Brňák, J. Tabaček, Pulli, Pacalaj, Salija, M. Dvořák – R. Varga, Galamboš, Korostin – P. Koyš, Heizer, Markovič – Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč – Rzavský, Pokrivčák, Dírer

Banská Bystrica doma zdolala Nové Zámky 4:3. Do vedenia sa ako prví dostali hostia – presadil sa Denis Rehák. „Barani“ dvomi gólmi Tomáša Surového otočili na 2:1. Nováčik odpovedal zásahom Stanislava Kučkina, no zásluhou Petra Kafku patrila prvá tretina Banskej Bystrici. V záverečnej časti využil chybu brankára Nových Zámkov Joakima Lundströma Tomáš Matoušek – 4:2. V závere duelu ešte znížil Fredrik Sandgren, no líder súťaže si víťazstvo ustrážil a pripísal si 11. výhru v sérii. Nové Zámky figurujú na 8. mieste a bojujú o účasť v play-off.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HC Nové Zámky 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)
Góly: 8. T. Surový (Rosandič, Maione), 11. T. Surový (Maione, Hickmottt), 15. Kafka (Bortňák, Lunter), 41. Matoušek – 5. Denis Rehák (Čaládi), 14. Kučkin, 56. Sandgren (Svoboda, Denis Rehák)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, navyše: Maier (Nové Zámky) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky 1:0, oslabenia 0:0, rozhodovali: D. Konc, Müllner – Šefčík, Synek, 2343 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Sersen, J. Carlsson, V. Mihálik, Gründling, Rosandič – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Handzuš, Higgs, Skalický – Lamper, M. Češík, Matoušek
Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, P. Maier, Sandgren, Denis Rehák, Makovský, Tábi, Sucharda – M. Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Š. Novotný, Hujsa – Čaládi, J. Svoboda, McParland – Fábry, Dominik Rehák, Dubec

Hokejisti Trenčína zvíťazili v Poprade 3:2 po predĺžení. Domáci zvládli prvú tretinu lepšie, dvomi gólmi Radoslava Suchého v tejto časti uspeli 2:1, keď na priebežných 1:1 vyrovnal Marcel Hossa. V závere druhého dejstva vyrovnal Adam Drgoň – 2:2. V predĺžení mali viac šťastia hostia, rozhodol Eduard Šimun. Trenčínu patrí 9. priečka v tabuľke, na ôsmu, ktorá zaručí účasť v play-off, má trojbodové manko. Poprad je šiesty a je blízko k definitíve účasti vo vyraďovacej časti.

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)
Góly: 7. R. Suchý (Kroták, Mlynarovič), 20. R. Suchý (Svitana, Mlynarovič) – 18. Marcel Hossa (T. Starosta, Drgoň), 40. Drgoň (Marcel Hossa, T. Starosta), 63. Šimun (Vopelka, Bohunický)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, rozhodovali: Kalina, J. Konc – Jobbágy, Bogdaň, 1425 divákov

Zostavy:
Poprad: Fokin – Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, A. Ježek, Davydov, Lubor Pokovič, Ibragimov – Lichanec, Zagrapan, Henderson – P. Svitana, Mlynarovič, Kroták – L. Hvila, Murček, Štrauch – Matúš Paločko, Bjalončík, D. Bondra
Trenčín: Volden – Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Hatala, Bohunický, Pač, O. Pataky – M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa – J. Ručkay, J. Švec, Sojčík – Štumpf, Sádecký, Vopelka – Denis Hudec, Šimun, J. Gašparovič

Viac k témam: hokej, tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Nitra doma zdolala Žilinu, Košice opäť nestrelili ani gól © SITA Všetky práva vyhradené.