Niektoré úlohy pri celoplošnom testovaní sú na hrane realizovateľnosti, kritizuje bardejovská radnica

450685_koronavirus zdravotnici 676x428.jpg

20.10.2020 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. októbra 17:19

V okrese Bardejov už začali prípravy na chystané pilotné celoplošné testovanie na COVID-19. Ako informoval hovorca mesta Bardejov Štefan Hij, v utorok dopoludnia zasadala v priestoroch Okresného úradu v Bardejove bezpečnostná rada okresu, následne sa stretol aj mestský krízový štáb.

Mnohé detaily ešte nie sú dopracované

Podľa mesta ale stále nie sú známe mnohé detaily a niektoré zverené úlohy sú na hrane realizovateľnosti. Samospráva sa ich ale vynasnaží splniť.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Ako konkretizoval Hij, na rokovaní bezpečnostnej rady okresu sa okrem zástupcov štátnej správy a samosprávy zúčastnili aj predstavitelia ministerstva obrany, ktorí predstavili svoje požiadavky na samosprávu. Podľa hovorcu však mnohé detaily ešte nie sú dopracované do realizovateľnej úrovne.

Mesto sa snaží splniť podmienky

V nadväznosti na toto zasadnutie sa mestský krízový štáb snažil vznesené požiadavky pretaviť do realizovateľnej podoby na úrovni samosprávy Bardejova.

„Nevieme sa však zbaviť dojmu, že z proklamovanej súčinnosti, ktorú mala samospráva prejaviť a bola na ňu aj pripravená, je zrazu ona ´nositeľkou´ úloh a v jej rukách sa ocitol povestný Čierny Peter. Mesto sa však vynasnaží splniť si svoje úlohy tak, ako sa patrí, hoci niektoré z nich sú naozaj na hrane realizovateľnosti,“ upozornil Hij s tým, že podrobnosti aj s reálnym plánom realizácie majú byť známe najneskôr v stredu popoludní.

Mesto neskôr svoje pôvodné stanovisko upravilo a agentúre SITA poslalo nové, v ktorom sa okrem iného píše, že „Rokovanie (bezpečnostnej rady – pozn. SITA) sa nieslo vo vecnom a konštruktívnom duchu, mnohé z nastolených otázok boli zodpovedané, niektoré otázky však ešte ostali bez odpovede. Pre krátkosť času na prípravu však existuje obava, či sa podarí avizovaný cieľ, ktorý testovanie sleduje splniť. V nadväznosti na to zasadol aj mestský krízový štáb, ktorý sa snaží tieto požiadavky pretaviť do realizovateľnej podoby na úrovni samosprávy Bardejova“.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Niektoré úlohy pri celoplošnom testovaní sú na hrane realizovateľnosti, kritizuje bardejovská radnica © SITA Všetky práva vyhradené.

20. októbra 2020

Odporúčané články