Nick Cave and the Bad Seeds vydajú album Skeleton Tree

Piesne z novinky zaznejú aj v očakávanom filme One More Time with Feeling, ktorý budú premietať 8. septembra v 650 kinách po celom svete.BRATISLAVA 2. júna (WebNoviny.sk) – Austrálska formácia Nick Cave and the Bad Seeds vydá album Skeleton Tree. Novinka sa dostane na trh 9. septembra. Muzikanti pracovali na nahrávke v roku 2014 v Retreat Studios v anglickom Brightone a tiež na jeseň 2015 vo francúzskych La Frette Studios.

Skladby z albumu zaznejú aj vo filme One More Time with Feeling, ktorý budú premietať 8. septembra v 650 kinách po celom svete. O réžiu snímky sa postaral Andrew Dominik, ktorý do filmu zakomponoval aj rozhovory s muzikantmi či ich prezentáciu nových piesní.

Päťdesiatosemročný hudobník, scenárista a spisovateľ Nick Cave založil kapelu Nick Cave and the Bad Seeds v roku 1983 po rozpade skupiny The Birthday Party. Doteraz ponúkli 15 štúdioviek, pričom zatiaľ poslednú Push the Sky Away vydali vo februári 2013. Na konte majú tiež štyri záznamy z koncertov, dve kompilácie a single ako The Mercy Seat, Where the Wild Roses Grow (feat. Kylie Minogue) či Into My Arms.

Informácie pochádzajú z webstránky pitchfork.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2016

Odporúčané články