Nezamestnanosť nad dvadsať percent malo päť okresov

Z týchto okresov sa tri nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a Košickom kraji.
BRATISLAVA 25. decembra (WebNoviny.sk) – Miera nezamestnanosti bola na konci novembra tohto roka vyššia ako 20 % v piatich okresoch na Slovensku. Ide o okresy Rimavská Sobota, Kežmarok, Rožňava, Poltár a Revúca. Z týchto okresov sa tri nachádzajú v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a Košickom kraji. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci novembra v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 27,51 %, čo je medziročný pokles o 2,38 percentuálneho bodu. Nasleduje okres Kežmarok, kde sa miera nezamestnanosti ku koncu novembra medziročne znížila o 1,32 percentuálneho bodu na 24,12 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Rožňava. V ňom bola miera nezamestnanosti 22,01 %, čo je medziročne menej o 1,85 percentuálneho bodu.

Okres Poltár vykázal ku koncu novembra mieru nezamestnanosti 21,72 %. Oproti novembru vlaňajška je to menej o 1,86 percentuálneho bodu. Päticu okresov s mierou nezamestnanosti nad 20 % uzatvára okres Revúca, kde bola minulý mesiac miera nezamestnanosti 21,18 %. Medziročne je to pokles o 5,82 percentuálneho bodu.
Naopak, mieru nezamestnanosti pod 5 % mali na konci novembra okresy Bratislava V, Galanta a Bratislava I.

Miera nezamestnanosti v okrese Bratislava V dosiahla 4,67 %, čo je medziročne menej o 0,71 percentuálneho bodu. O 0,6 percentuálneho bodu na 4,9 % klesla v novembri medziročne nezamestnanosť v okrese Galanta. Okres Bratislava I vykázal minulý mesiac mieru nezamestnanosti 4,93 %. V porovnaní s novembrom vlaňajška je to pokles o 0,08 percentuálneho bodu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. decembra 2015

Odporúčané články