Neymar podpíše dlhodobejšiu zmluvu s FC Barcelona

Španielsky majster FC Barcelona počíta s brankársku dvojicou Marc-Andre ter Stegen, Claudio Bravo.BARCELONA 3. júna (WebNoviny.sk) – Neymar podpíše novú zmluvu s FC Barcelona, Dani Alves v klube úradujúceho španielskeho futbalového majstra končí. Zvesti z Camp Nou potvrdil riaditeľ katalánskeho veľkoklubu Robert Fernández.

Alves opúšťa rady „blaugranas“ z osobných dôvodov

„Neymar zostane. Všetko smeruje k vzájomnej dohode, pôjde o zmluvu na dlhšie obdobie. Verejnosť budeme informovať,“ zatrhol Fernández špekulácie o odchode brazílskeho útočníka pre problémy so španielskym daňovým úradom. S lákavými ponukami vraj vyrukovali najmä anglické kluby. Autor 31 gólov v uplynulej sezóne je v Barcelone zmluvne viazaný do roku 2018.

Iný Brazílčan Alves opúšťa rady „blaugranas“ z osobných dôvodov, namierené má do Juventusu Turín. „Dani sa tešil veľkej obľube pre svoj prístup k povinnostiam na ihrisku aj mimo neho. Je to jeho rozhodnutie a my ho budeme rešpektovať,“ poznamenal Fernández.

Na odchode je 20-ročný útočník Sandro

Dani Alves bol súčasťou FC Barcelona od júla 2008, do katalánskeho klubu prestúpil z FC Sevilla. V drese Barcelony získal šesťkrát majstrovský titul, po štyrikrát triumfoval v národnom pohári i superpohári, trikrát sa tešil z víťazstva v Lige majstrov, európskom superpohári i na MS klubov. Celkovo za FCB odohral 391 zápasov, v ktorých strelil 21 gólov.

Pokiaľ ide o ďalších hráčov, na odchode je 20-ročný útočník Sandro, zatiaľ čo brankárska dvojica Marc-Andre ter Stegen, Claudio Bravo pokračuje. Klub rieši budúcnosť Marca Bartru a Douglas, s Villarrealom rokuje o návrate ofenzívneho stredopoliara Denisa Suáreza. Fernández potvrdil záujem o Manuela „Nolita“ Aguda, dohodu s Celtou Vigo sa však nepodarilo dosiahnuť. Obranca Paríža Saint-Germain Marquinhos vraj nefiguruje v prestupových plánoch.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

3. júna 2016

Odporúčané články