Nepočujúci kandidát Cehlárik sa vzdal kandidatúry na trnavského župana v prospech Viskupiča

357077_dsc_0381 640x420.jpg

TRNAVA 31. októbra (WebNoviny.sk) – Kandidát na predsedu Trnavského samosprávneho kraja Jaroslav Cehlárik (NEKA) odstupuje z volieb a svojim priaznivcom odporúča voliť Jozefa Viskupiča (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska).

Oznámenie o tom, že sa vzdáva kandidatúry, doručil v utorok do podateľne úradu Trnavského samosprávneho kraja.

Historicky prvý nepočujúci kandidát na post predsedu vyššieho územného celku Cehlárik skonštatoval, že treba zodpovedne rozmýšľať, ako ďalej nasmerovať Trnavský samosprávny kraj, pričom nie je dobré trieštiť sily.

,,Náš program je podobný, verím, že sa podarí uspieť pánovi Viskupičovi, keď nebudeme trieštiť sily. Mojich podporovateľov prosím, aby neboli sklamaní a odovzdali mu svoj hlas,“ uviedol Cehlárik.

Odporúčame:
Jozef Bobík je tretím kandidátom, ktorý vzdal boj o miesto košického župana

Viskupič sľúbil, že si z programu Cehlárika osvojí jeho priority zo sociálnej oblasti, školstva a cestovného ruchu. Podľa jediného zverejneného prieskumu verejnej mienky nemal Cehlárik veľkú šancu v nadchádzajúcich voľbách v Trnavskom samosprávnom kraji uspieť.

O post predsedu Trnavského samosprávneho kraja sa bude vo voľbách 4. novembra uchádzať József Berényi (SMK – MKP), Tibor Mikuš (NEKA), Márius Novák (Nový parlament), Konrád Rigó (Most – Híd) a Jozef Viskupič (OĽaNO, SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska).

Viac k témam: Jaroslav Cehlárik, Jozef Viskupič, TTSK Trnavský samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Nepočujúci kandidát Cehlárik sa vzdal kandidatúry na trnavského župana v prospech Viskupiča © SITA Všetky práva vyhradené.

31. októbra 2017

Odporúčané články