Neďaleko Moskvy zastrelili známeho ukrajinského separatistu

Útočník čakal na svoju obeť asi 20 minút priamo v reštaurácii v satelitnom mestečku Gorki-2 neďaleko Moskvy. MOSKVA 20. septembra (WebNoviny.sk) – Ruská polícia pátra po strelcovi, ktorý v noci na utorok v reštaurácii na predmestí Moskvy zastrelil 40-ročného prominentného príslušníka separatistických síl na východe Ukrajiny. Ako informovala agentúra AP, obeťou je 40-ročný Jevgenij Žilin. Muž, ktorý ho sprevádzal, skončil v nemocnici s vážnymi zraneniami.

Útočník čakal na svoju obeť asi 20 minút priamo v reštaurácii v satelitnom mestečku Gorki-2 neďaleko Moskvy. Maskoval sa falošnými fúzami a športovými okuliarmi so žltými sklami a na hlave mal klobúk, spresnil Vyšetrovací výbor Ruskej federácie, ktorý sa týmto prípadom zaoberá. Po Žilinovom príchode spustil paľbu. Žilin zomrel na mieste činu.

Muž preživší útok, Andrej Kozyrev, uviedol, že so Žilinom prišli do reštaurácie na dohodnuté obchodné rokovanie. AP uviedla, že Žilin sa v separatistickom hnutí na východe Ukrajiny angažoval hneď od počiatku a zapojil sa aj do bojov s vládnymi silami. Bol lídrom proruskej organizácie Záštita (Oplot), ktorá má aj vlastnú vojenskú zložku.

AP dodala, že od roku 2015 bol na ukrajinskom zozname hľadaných osôb. Už dlhší čas žil v Moskovskej oblasti. Podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy, odvolávajúcej sa na zdroje v tíme vyšetrovateľov, by motívom vraždy mohli byť obchodné spory, ale aj osobná nenávisť. Do úvahy prichádza aj politický motív, keďže Žilin bol kritikom súčasného ukrajinského vedenia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

20. septembra 2016

Odporúčané články