Navaľného previezli po troch týždňoch hladovky do nemocnice, jeho stav je „uspokojivý“

423916_navalnyj 1 676x492.jpg

19.4.2021 (Webnoviny.sk) – Ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného, ktorý drží vo väzení už tretí týždeň hladovku, previezli do nemocnice. Oznámila to v pondelok štátna väzenská správa. Rozhodnutie prichádza dva dni po tom, čo Navaľného lekár informoval, že pacientov stav sa prudko zhoršuje a 44-ročný kritik Kremľa je už možno na pokraji smrti.

Podľa väzenskej správy Navaľného prevezú do nemocnice v trestaneckej kolónii v meste Vladimir asi 180 kilometrov východne od Moskvy. Podľa vyhlásenia je Navaľného zdravotný stav „uspokojivý“ a samotný opozičný politik súhlasil s prijatím výživových doplnkov.

Navaľnyj, jeden z najväčších oponentov ruského prezidenta Vladimira Putina, je v trestaneckej kolónii, kde ho nemôžu navštevovať jeho osobní lekári. Na protest začal hladovať po tom, čo im nedovolili prísť, keď začal mať silné bolesti chrbta a strácať cit v nohách.

Viac k témam: hladovka, kauza Navaľnyj, nemocnica, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Navaľného previezli po troch týždňoch hladovky do nemocnice, jeho stav je „uspokojivý“ © SITA Všetky práva vyhradené.

19. apríla 2021

Odporúčané články