Namiesto riešenia vypuklých problémov ľudí sme svedkami „úbohého“ doťahovania sa dvoch koaličných partnerov, tvrdí SaS (video)

514283_6536414a93504067172285 676x451.jpg

25.6.2024 (SITA.sk) – Namiesto toho, aby vládna koalícia riešila vypuklé problémy ľudí, sme svedkami „úbohého“ doťahovania sa dvoch koaličných partnerov a schvaľovania nezmyselných zákonov, ktoré ľuďom nepomôžu.

Uviedla to strana Sloboda a Solidarita (SaS) na margo pondelňajšieho vyjadrenia ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Erika Tomáša (Hlas-SD) v relácii Braňo Závodský Naživo Rádia Expres, kde sa zamýšľal nad tým, aký zmysel má vládna koalícia, keď nie je schopná zahlasovať ani za vlastné programové vyhlásenie. Reagoval tak na Slovenskú národnú stranu (SNS), ktorá blokuje prijatie zákona o minimálnej mzde.

Situácia je vraj neúnosná a dokonca ju prirovnal k vláde Igora Matoviča. Ide o nepriateľstvo medzi stranami Hlas-SD a SNS, ktoré si už verejne posielajú rôzne odkazy,“ tvrdia liberáli.

Predseda SaS Branislav Gröhling zároveň upozornil na aktuálne problémy, ktoré ľudí na Slovensku trápia. Ide napr. o meškanie pasov pre občanov pár dní pred začiatkom prázdnin, policajti sa na ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) sťažujú, že nerieši zlú situáciu v rezorte, samosprávy sú pred bankrotom, zdravotníctvo naďalej upadá a reprezentuje ho „konšpirátor Peter Kotlár“.

Namiesto toho, aby začala koalícia tieto problémy systematicky riešiť, Erik Tomáš sa sťažuje, že mu Andrej Danko (SNS) blokuje minimálnu mzdu, Danko je zas urazený, že ho nechcú za predsedu parlamentu. Napriek sľubom o lacnejších cenách potravín či pohonných hmôt koalícia prijíma zákony na ovládnutie verejnoprávnej RTVS, o doživotnej rente pre Roberta Fica (Smer-SD) či o amnestii pre zločincov,“ povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minimálna mzda, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Minister vnútra SR
Zdroj: SITA.sk – Namiesto riešenia vypuklých problémov ľudí sme svedkami „úbohého“ doťahovania sa dvoch koaličných partnerov, tvrdí SaS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

25. júna 2024

Odporúčané články