Najobľúbenejšie zimné bundy na hory

450837_heureka.sk_najoblu benejsie zimne bundy na hory_produkty 676x709.jpg

23.10.2020 (Webnoviny.sk) – Konečne nastala zimná sezóna  po roku opäť môžeme jazdiť na lyžiach alebo na snowboarde. Ak potrebujete novú bundu, určite využijete naše rady a odporúčania. Aké sú najobľúbenejšie dámske zimné bundy podľa recenzií na Heureka.sk? A čo by mala športová bunda na hory spĺňať?

Ako vybrať kvalitnú zimnú bundu?

Dámska zimná bunda, ktorú chcete nosiť do mesta aj na hory, by mala spĺňať niekoľko základných kritérií. Najprv sa zamerajte na materiál, ktorý výrobca použil:

Perie vás síce rýchlo zahreje, ale zároveň musíte počítať s jednoduchším nasiaknutím vodou a dlhším sušením.
Prevažne vlnený materiál Merino vás zahreje aj vo vlhkom prostredí. Je ale objemnejší a dlhšie schne.
Syntetické vlákna vlhku odolávajú omnoho lepšie než perie alebo Merino. Horšie ale hrejú a ich životnosť je kratšia. Najpoužívanejším typom je fleece.

Dôležitý bod predstavuje výber správnej veľkosti. Príliš veľká bunda váš menej zahreje a v malej sa budete cítiť nekomfortne. Počítajte s tým, že pod bundou budete nosiť aj teplý sveter. Preto jej veľkosť vyberajte s vnútornou objemovou rezervou. Zamerajte sa tiež na vodný stĺpec. Pri rekreačných bundách by mal byť aspoň 5 000 mm. Ak potrebujete zvýšenú odolnosť proti mokrému prostrediu, kúpte si bundu aspoň s 10 000 mm. V neposlednom rade záleží aj na vzhľade bundy, počtu a umiestnení vreciek, kapucni, zvýšenom golieri či manžetách.

Dámska zimná bunda ružová

Farebná dámska bunda iste vzbudí pozornosť na svahu aj v meste. Okrem veselého vzhľadu ponúka tiež komfort pri nosení. Bunda je vyrobená z ľahkého materiálu, ktorý spadá do syntetickej kategórie. Vďaka tomu bunda váži len 550 gramov. Na vrchnú časť použil výrobca nylón, na podšívku a zateplenie polyestér. Bunda disponuje odnímateľnou kapucňou, ktorú odopnete pomocou zipsu. Nespornou výhodou je veľmi nízka cena.

Budna Alpine Pro Dora 3

Kvalitnú lyžiarsku bundu Alpine Pro Dora 3 ocenia dámy predovšetkým na svahu. Je vyrobená so špeciálnou membránou proti snehu a s vodným stĺpcom 10 000 mm. Impregnácia a funkčná trojvrstvová textília k vášmu telu nepustí žiadnu vlhkosť a vďaka kvalite prevedenia bunda neprefúkne. Čo sa týka vzhľadu, strih bundy anatomicky kopíruje ženské krivky. Ďalej by ste mohli oceniť, že kožúšok aj kapucňa idú odopnúť.

Dámska zimná bunda čierna

Posledný favorit nášho výberu, čierna zimná bunda pre ženy, vyniká predovšetkým nízkou cenou. Bunda, ktorú využijete najmä pri prechádzkach mestom, je vyrobená z polyestéru, ktorý je veľmi ľahký, rýchlo schne a poskytne vám dostatočnú ochranu pred zimou. Bunda má vysoký golier a kapucňu, ktorá je napevno prišitá. Za zmienku stoja aj detaily v hnedej farbe, ktoré bunde dodávajú dizajnový vzhľad.

Odev do zimného mesta alebo na svah?

Pri výbere zimnej bundy do mesta alebo na lyžovanie zisťujte, z akého materiálu je vyrobená, aký vysoký má vodný stĺpec a či má nejaké doplnky zvyšujúce komfort. Ak hľadáte dámsku zimnú bundu na nenáročný výlet, postačí vám syntetické prevedenie. Na svah ale radšej siahnite po odeve s lepšou odolnosťou proti vlhkosti.

Neviete si rady s výberom? Pozrite si recenzie na Heureka.sk alebo Heureka.cz, ktoré vám s výberom pomôžu.

Informačný servis

23. októbra 2020

Odporúčané články