Naď: Celoplošné testovanie je jedinou vecou, ktorá zabráni lockdownu Slovenska

450727_jaroslav nad 676x534.jpg

21.10.2020 (Webnoviny.sk) – Na hraniciach sa bude testovať po prvom kole celoplošného testovania, teda od pondelka 2. novembra. Po rokovaní vlády to uviedol minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Ľudia prechádzajúci cez hranice budú mať viacero možností. Môžu si vybrať, či sa zúčastnia celonárodného testovania, podstúpia test v súkromných laboratóriách, alebo budú testovaní v zahraničí. Predbežne by mali byť tieto testy na dva týždne platné.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Naď priblížil, že sa im do dotazníka, ktorý zverejnil rezort zdravotníctva, hlásia aj dobrovoľníci, dobrovoľní hasiči či organizácia Červený kríž.

Naď predpokladá, že v najbližšom období bude zasadať pandemická komisia a krízový štáb, aby zareagovali na súčasnú situáciu. Z ich rokovaní môžu vyplynúť ďalšie úlohy. Podľa neho je celoplošné testovanie jedinou vecou, ktorá zabráni lockdownu Slovenska.

Dodal, že akékoľvek opatrenie, ktoré plánujú prijať bude v súlade s ústavou. Podotkol, že hlavné slovo bude mať aj hlavný hygienik Ján Mikas.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, minister obrany SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď: Celoplošné testovanie je jedinou vecou, ktorá zabráni lockdownu Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

21. októbra 2020

Odporúčané články