Na najbližšej schôdzi majú poslanci voliť nového predsedu parlamentu, Smer-SD navrhol Blanára

450538_fc8a3580 min 676x451.jpg

17.10.2020 (Webnoviny.sk) – Poslanci Národnej rady (NR) SR majú na najbližšej schôdzi voliť nového podpredsedu parlamentu. Pozíciu si vzhľadom na výsledky parlamentných volieb nárokuje strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), z ktorej terajší podpredseda Peter Pellegrini (nezaradený) odišiel.

Najsilnejšia opozičná strana navrhla na tento post svojho podpredsedu Juraja Blanára (Smer-SD). O tom, či poslanci Blanára v hlasovaní podporia, budú ešte rokovať jednotlivé poslanecké kluby.

Blanárove podozrivé nákupy

Téma voľby nového podpredsedu parlamentu zatiaľ nebola predmetom rokovania poslaneckého klubu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). O našom postupe v tejto veci však budeme včas informovať,“ uviedol predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Rovnako podľa hovorcu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ondreja Šprláka bude voľba nového podpredsedu predmetom rokovania poslaneckého klubu a dohody na koaličnej rade.

Veľmi dobre si pamätáme Blanárove predražené nákupy CT prístrojov v čase, keď bol žilinským županom a jeho podozrivý nákup pozemkov pri Bratislave. V strane sa ešte poradíme, koho podporíme na post podpredsedu parlamentu,“ povedala predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Jej stanovisko agentúre SITA sprostredkovalo tlačové oddelenie strany.

Kotlebovci rešpektujú

Poslanecký klub strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) podľa hovorcu Ondreja Ďuricu rešpektuje právo strany Smer-SD na nomináciu podpredsedu NR SR.

Podľa navrhovaného programu 16. schôdze parlamentu, ktorý je zverejnený na webovej stránke NR SR, majú poslanci voliť podpredsedu v stredu 21. októbra v tajnej voľbe.

Viac k témam: Národná rada SR, poslanci
Zdroj: Webnoviny.sk – Na najbližšej schôdzi majú poslanci voliť nového predsedu parlamentu, Smer-SD navrhol Blanára © SITA Všetky práva vyhradené.

17. októbra 2020

Odporúčané články