Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujú

446024_gettyimages 1206790646 676x451.jpg

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Na španielskych Kanárskych ostrovoch plánujú tento týždeň schváliť zákon požadujúci negatívny výsledok testu na ochorenie COVID-19 od všetkých turistov, ktorí chcú navštíviť súostrovie nachádzajúce sa pri severozápadnom pobreží Afriky.

Viac o téme: Koronavírus

Opatrenie bude platiť pre Španielov aj turistov

Prezident Kanárskych ostrovov Ángel Víctor Torres tvrdí, že opatrenie sa bude vzťahovať na Španielov aj zahraničných návštevníkov. V Španielsku prudko stúpa počet nových infikovaných, s výnimkou Kanárskych ostrovov, ktoré sú obľúbenou turistickou destináciou.

Torres poznamenal, že právny predpis začali pripravovať ešte predtým, ako Spojené kráľovstvo a Nemecko nedávno zrušili cestovné obmedzenia na Kanárske ostrovy. Práve občania týchto dvoch štátov tvoria viac ako polovicu z ročného počtu zhruba 13 miliónov návštevníkov tohto súostrovia.

Bez negatívneho testu ani na krok

Ubytovacie zariadenia neposkytnú nocľah žiadnemu turistovi, ktorý sa nepreukáže certifikovaným dokladom potvrdzujúcim negatívny výsledok testu 48 až 72 hodín pred príchodom.

Úrady na Kanárskych ostrovoch dosiaľ oficiálne zaznamenali takmer 17-tisíc prípadov koronavírusu a 272 úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Kanárske ostrovy, Koronavírus, Pandémia, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Kanárske ostrovy sa dostanete len s negatívnym testom na COVID-19, bez neho vás ani neubytujú © SITA Všetky práva vyhradené.

28. októbra 2020

Odporúčané články