Na juhu Rusku sa odpálili samovražední atentátnici

Útočníci zrejme chceli obsadiť okresné oddelenie polície v meste Novoseľskoje v Stavropoľskom kraji.MOSKVA 11. apríla (WebNoviny.sk) – Bez obetí a zranených z radov policajtov a civilného obyvateľstva sa v pondelok zaobišiel útok komanda samovražedných atentátnikov, ktorého terčom bola policajná stanica v meste Novoseľskoje v Stavropoľskom kraji na juhu Ruska. Informovala o tom agentúra Interfax.

Podľa policajných zdrojov útočníci zrejme chceli obsadiť okresné oddelenie polície. Keď sa im to nepodarilo, aktivovali výbušniny, ktoré mali pri sebe.

Výbuchy sa odohrali zhruba päť alebo šesť metrov od policajnej budovy. Tlačová služba ministerstva vnútra v Stavropoľskom kraji uviedla, že útočníci boli dvaja: jedného policajti zastrelili pri pokuse o prienik na policajnú stanicu, druhý sa odpálil.

Očití svedkovia hovorili o streľbe zo samopalov, ktorú bolo počuť po výbuchoch – tých bolo údajne päť. Agentúra TASS s odvolaním sa na policajné zdroje napísala, že o život prišli dvaja z celkovo štyroch atentátnikov. Po incidente polícia pristúpila k realizácii špeciálnej operácie s kódovým názvom Pevnosť.

Stavropoľský kraj sa nachádza na juhu Ruska v tesnom susedstve kaukazských republík, kde sporadicky dochádza k ozbrojeným zrážkam medzi políciou a islamistickými radikálmi.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. apríla 2016

Odporúčané články