Mogadišom otriasol výbuch, ktorý zničil časť supermarketu

Nálož explodovala v aute stojacom na rušnej ulici somálskej metropoly. Po výbuchu nasledovala streľba.Mogadišo 19. decembra (WebNoviny.sk) – Pri výbuchu nálože umiestnenej v aute stojacom na rušnej ulici v somálskej metropole Mogadišo zahynuli dnes najmenej traja ľudia a osem ďalších sa zranilo. Napísala to agentúra Reuters s odvolaním sa na predstaviteľa mestskej polície a dodala, že počet obetí sa môže ešte zvýšiť.

„Ide o rušné miesto s množstvom hotelov a supermarketov. Väčšina obetí sú chodci. Počet obetí určite narastie,“ uviedol Nur Farah v telefonickom rozhovore pre Reuters.

Podľa informácií Reuters nasledovala po explózii streľba a z miesta činu bolo vidno stúpať hustý dym. Silný výbuch zničil časť neďalekého supermarketu a zdemoloval tri autá.

K zodpovednosti za tento incident sa dosiaľ neprihlásila žiadna skupina. Podobné útoky však v Mogadiše podnikajú somálske islamistické milície aš-Šabáb, píše Reuters.

Cieľom militantnej organizácie aš-Šabáb lojálnej voči teroristickej skupine al-Káida je zvrhnutie somálskej vlády podporovanej Západom, ktorá sídli v metropole Mogadišo. V rámci tejto snahy už skupina v krajine usmrtila mnoho vojakov, mierotvorcov a civilistov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. decembra 2015

Odporúčané články