Miro Žbirka zverejnil videoklip k piesni Aká si príťažlivá

Skladba pochádza z albumu Miro (2015).
BRATISLAVA 8. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenský spevák a hudobník Miro Žbirka zverejnil videoklip k piesni Aká si príťažlivá. Dej novinky sa sústredí na skupinku mladých ľudí, ktorí trávia čas v parku s gitarou a klavírom. O réžiu sa postaral muzikantov syn David.

Singel pochádza z albumu Miro (2015), ktorý spevák plánuje predstaviť počas jesenného turné Road to Abbey Road. Na koncertoch vystúpi aj Marika Gombitová. Nový singel otextoval Kamil Peteraj a vybrali si ho fanúšikovia a fanúšičky prostredníctvom sociálnych sietí. „Chcem veľmi pekne poďakovať všetkým, ktorí sa zapojili a hlasovali za svoju najobľúbenejšiu pesničku z albumu Miro. Vážim si každý hlas. Teším sa, že im aj Marike zaspievam Aká si príťažlivá naživo na jesenných koncertoch Road to Abbey Road 2016,“ povedal 63-ročný interpret.

Muzikant sa v rámci slovenskej časti Road to Abbey Road predstaví 20. septembra na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a o dva dni neskôr v košickej Steel Aréne. Okrem toho zahrá aj 16. septembra v Prahe a 18. septembra v Ostrave. Na koncertoch sa predstavia aj bubeník Blair Cunningham, gitarista Pearse MacIntyre či producent Rob Cass. S Mekym vystúpi aj jeho kapela v zložení Honza Horáček, Honza Ponocný, Karel Heřman a Aleš Zenkl. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na scénu, ktorá bude pripomínať atmosféru Abbey Road.

Miro Žbirka začínal ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal spoločne s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev. Prvý sólový album, ktorý vydal so skupinou Limit, dostal názov Doktor Sen (1980). V roku 1982 sa stal ako prvý interpret zo Slovenska československým Zlatým slávikom. Počas kariéry absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, vydal množstvo štúdiových albumov, z ktorých viaceré vyšli aj v angličtine.
Informácie pochádzajú od Rada Meššu zo spoločnosti Pro:messa a z archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

8. apríla 2016

Odporúčané články