Ministrom zdravotníctva bude Tomáš Drucker, oznámil Fico

Už dávnejšie je známe, že Robert Fico zostane na premiérskom poste ďalšie volebné obdobie.BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Novým ministrom zdravotníctva bude súčasný šéf Slovenskej pošty Tomáš Drucker. Dnes to po rokovaní predsedníctva Smeru-SD oznámil Robert Fico.

Predsedníctvo Smeru-SD dnes formálne odsúhlasilo vstup strany do vznikajúcej koalície so SNS, Mostom-Híd a Sieťou. V utorok na Bratislavskom hrade tieto subjekty podpíšu koaličnú zmluvu.

PARLAMENTNÉ VOĽBY 2016

O 18:00 v utorok zasadne poslednýkrát vláda a urobí niektoré personálne opatrenia. Po skončení ustanovujúcej schôdze parlamentu v stredu podá súčasná vláda demisiu a následne Fico navrhne prezidentovi SR vymenovať novú vládu.

Odporúčame:

Poslanec Kotlebovej ĽSNS prišiel do parlamentu so zbraňou

Strany si rozdelili výbory, opozícia ich bude mať osem

Procházkova Sieť sa trhá, stranu masívne opúšťajú členovia

Už dávnejšie je známe, že Robert Fico zostane na premiérskom poste ďalšie volebné obdobie. Ministrom vnútra bude naďalej Robert Kaliňák. Členmi vlády za Smer-SD zostanú aj Peter Kažimír ako minister financií, Miroslav Lajčák ako minister zahraničných vecí a minister práce Ján Richter.

VÝSLEDKY PARLAMENTNÝCH VOLIEB

Na ministerstve kultúry napokon zostáva Marek Maďarič. Smeru pripadne aj rezort hospodárstva. Ministrom má byť Peter Žiga, ktorý doteraz viedol ministerstvo životného prostredia. Funkcia podpredsedu vlády pre investície pripadne doterajšiemu šéfovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu.

Smer-SD rozhodol, že na post podpredsedu Národnej rady SR nominuje dosluhujúceho ministra obrany Martina Glváča. Ten bude zároveň predsedom poslaneckého klubu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2016

Odporúčané články